Zbyněk Janáček se stal laureátem Statutární ceny Grafika roku 2014

Autor: , 27. 2. 2015

Dne 23. 2.2015 byly u při příležitosti otevření výstavy Grafika roku 2014, která se konala v Clam-Gallasově paláci v Praze, uděleny Ceny grafiky roku 2014.

V hlavní, nejprestižnější kategorii „A“, získal Statutární cenu Pražské plynárenské a. s. děkan Fakulty umění Ostravské univerzity docent  Zbyněk Janáček (nar. 1957) za tisk „New canvas nr. 12b/a.b.“

Není to první významné ocenění, v roce 2014 byla Zbyňkovi Janáčkovi udělena Cena Vladimíra Boudníka. Tuto cenu uděluje každoročně odborná porota složená převážně z teoretiků umění. O přínosu pro  grafiku hovoří to, že v krátké době  pedagog Fakulty umění Ostravské univerzity obdržel další významné ocenění za grafickou tvorbu. Cena grafiky roku 2014 je výsledkem rozhodnutí poroty složené z předních významných představitelů české grafiky. Práce „New canvas nr. 12b/a.b“ je vystavena na zmiňované výstavě společně s dalšími vybranými grafikami.

Výstava v Clam_Gallasově palác bude otevřena do 22. 3. a poté bude od 13. 4. přenesena do klášterního kostela sv. Antonína Paduánského v Sokolově.

N.canvas nr.12b.ab