Spojení listopadu a knírů je v posledních letech téměř neoddělitelné. Kníry najdete v reklamách, na tramvajích, ale také, a hlavně, na lidech. Už několik let se totiž nošením kníru v listopadu vyjadřuje podpora prevence mužského zdraví – a to po celém světě. A zdraví samozřejmě nezanedbáváme ani v Ostravě.

Proto ostravská buňka IFMSA (International Federation of Medical Students′ Association) pořádá v neděli 13. listopadu benefiční běh, jehož výtěžkem podpoří fond místního matadora mužské prevence – Nadační fond Pavla Novotného. Ten (nejen) v Moravskoslezském kraji pořádá preventivní akce na vyšetření a podporu zdraví v nemocnicích, provozuje poradenské centrum nebo kavárnu a rozhodně si zaslouží velkou dávku podpory.

A jak můžete pomoct vy? Nasaďte si tenisky, sportovně se oblečte a pojďte si zaběhat. Sami anebo v týmu. Dítě nebo dospělý. Důležitá je chuť si zasportovat. Úžasným benefitem je, že pomůžete dobré věci. Takže kdy a kde? 13. listopadu v 10 hodin v areálu Lékařské fakulty OU,  na adrese Syllabova 19 v Ostravě-Zábřehu.

Kdy a kde?
13. listopadu v 10:00, v areálu Lékařské fakulty OU.
Jaké jsou tratě?
– Dětský běh: 400 metrů
– Hlavní závod: 9 000 metrů
– Závod (smíšených) štafet: 3 x 3000 metrů
Jak se přihlásit?
Prostřednictvím online formuláře nebo na místě před závodem.

Připraveny jsou pro vás tři tratě: dětský běh na 400 metrů; hlavní závod na 9 000 metrů; a závod (smíšených) štafet na 3 x 3000 metrů.

Přihlásit se můžete prostřednictvím on-line formuláře, díky tomu budete zavedení v systému a nebudete muset čekat v registrační frontě. Každopádně registrace na místě před závodem je druhou, plnohodnotnou, formou přihlášení. Obě varianty registrace stojí shodně 100 korun, přispět můžete ale i více (to necháme na vás) – platí se hotově na místě.

Zpříjemněte si neděli, udělejte něco pro své zdraví a podpořte také zdraví ostatních. A to vše najednou v jeden listopadový den!