Vánoce a celý předvánoční čas jsou obdobím radosti, setkávání se s rodinou a přáteli a sdílení nejen společného času, ale také dárků. Letos můžete prožít tuto sváteční atmosféru trochu jinak, a to díky workshopům, které organizuje Ostravská univerzita ve spolupráci s IKEA v obchodním domě IKEA v AVION Shopping Parku Ostrava. Workshopy jsou otevřeny pro veřejnost a jsou zcela zdarma.

První z workshopů se koná již tuto sobotu 11. listopadu od 10 do 18 hodin, věnovat se bude ekologickému a udržitelnému balení dárků. I odpad se totiž dá přetvořit na originální balicí materiál! Odložte si například balicí papír ze zakoupených květin. Některé z rostlin si navíc můžete usušit a využít jako dekorační materiál. V sobotu si také vyrobíte třeba vlastní visačky z udržitelných materiálů a dostanete tipy i na výběr a udržitelné používání ozdobných stuh. Pod vedením Markéty Slivkové vám představíme různé kreativní techniky balení dárků s ohledem na životní prostředí tak, aby vaše dárky byly nejen krásné, ale také šetrné k planetě.

Další workshopy se uskuteční v sobotu 9. prosince od 10 do 18 hodin a budou stejně skvělým zážitkem! Vezmeme vás na výlet do světa nepostradatelného hmyzu, včel, včelaření a ruční tvorby. Pod vedením pana doktora Tomáše Turečka z Přírodovědecké fakulty OU si vyrobíte vlastní voňavou svíčku ze včelího vosku, kterou si budete moci odnést domů jako originální, ručně vyrobený dárek. A pokud se zajímáte o včely či produkci medu, zeptejte se našeho zkušeného včelaře na vše, co vás zajímá! Pro menší jsme připravili workshop tvoření vánočních obrázků pomocí výtvarné techniky linorytu. Mimo obrázky si děti budou moci vyrobit veselá vánoční přáníčka.

Věříme, že adventní období může být nejen časem vzájemného obdarovávání, ale také časem rozjímaní nad světem i naší společnou budoucností. Těšíme se na setkání s vámi právě na některém z workshopů – nalaďte se s námi na krásné a udržitelné svátky.