Výstava sukulentů a jiřinek na botanické zahradě PřF OU

Autor: , 7. 9. 2016

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity zve na výstavu sukulentních rostlin a jiřinek. Ačkoliv k vidění budou sukulenty z celého světa, největší pozornost bude věnována africkým sukulentům, které tvoří základ vystavované kolekce. Uvidíte například ojedinělou sbírku rodu Aloe a Haworthia.

Návštěvníci letos poprvé uvidí novou kolekci epifytních kaktusů především z rodu Rhipsalis a Hatiora, které stály při vzniku moderních sort tzv. vánočních kaktusů. Součásti výstavy bude i expozice sukulentů ze soukromých sbírek, kde budete moci obdivovat například rostliny rodu Crassula.

V letošním roce dále představíme kolekci jiřinek, která čítá více než jedno sto kultivarů, převážně dekoračních a kaktusovitých jiřin, pomponky ale i méně známé leknínovité, orchidejovité nebo sasankovité kultivary jiřinek.

Připravuje se opětovně minikolekce exotických léčivých rostlin, včetně pálivých papriček – v sobotu proběhne degustace. Pro návštěvníky je zajištěn odborný výklad a poradenství.

Současně bude přístupný tropický skleník s kvetoucím jasmínem, plodícím kávovníkem a banánovníkem, a celý venkovní areál v začínajících barvách podzimu.

Výstava botanické zahrady PřF OU je přístupná od čtvrtku 15. září do neděle 18. září 2016 vždy od 9 do 17 hodin.

Plakát k výstavě:

Stáhnout (PDF, 221KB)