Bydlení za hubičku, nadstandardní servis, dopravní dostupnost, nová přátelství a nezapomenutelné zážitky – to a mnohem více s sebou přináší ubytování na ostravských studentských kolejích. Připravili jsme pro vás přehled vyhlášených a těch nejžádanějších rezidencí, kde můžete složit hlavu, načerpat energii, poznat nový kolektiv či se třeba zapojit do volnočasových aktivit, o které rozhodně není nouze. S přihláškami neotálejte, kapacity jsou omezeny a rychle se plní!

1) Vysokoškolské koleje Jana Opletala
Studujete na Přírodovědecké fakultě? Dáváte přednost poklidnému prostředí? Pak vám jsou naše „hladnovské“ koleje šité přímo na míru! Slezská Ostrava patří mezi lukrativní části města Vysokoškolské koleje Jana Opletala se nacházejí v tiché čtvrti, kde ovšem neschází veškerá občanská vybavenost. Budova Přírodovědecké fakulty je vzdálená, co byste kamenem dohodili, a stejně tak i trolejbusová zastávka, odkud se pohodlně dostanete úplně kamkoli. Pokud raději spoléháte na vlastní nohy, pak vám určitě udělá radost patnáctiminutová svižná „kondiční“ vycházka do samotného srdce města, kde najdete Filozofickou fakultu, Fakultu sociálních studií, Univerzitní knihovnu či třeba Poradenské centrum Ostravské univerzity. Nenapravitelní romantici se mohou po náročném dni stráveném na akademické půdě kochat západem slunce nad Ostravou – výhled je to k nezaplacení.

Koleje Jana Opletala nabízí standardní služby na vysoké úrovni – prádelnu, studovnu, posilovnu, venkovní hřiště a na své si přijdou i umělci a milovníci hudby, kteří mohou rozvíjet svou budoucí kariéru klavírních virtuózů. Samozřejmostí je i stabilní připojení k internetu, které je všem ubytovaným k dispozici. Kdo si hraje, nezlobí – proto si s přáteli můžete zapůjčit celou řadu stolních her, nebo se přesunout do proslulého studentského klubu Áčko, kde o zábavu není nouze.

Další informace o ubytování, cenách a kompetentních osobách naleznete zde

2) Kampus Palace

Patříte spíše mezi ty, kteří potřebují být neustále ve víru dění? Vítejte v Kampusu Palace – studentské rezidenci, která sídlí v samém srdci města a jejím zámožným sousedem je pompézní budova Divadla Antonína Dvořáka. Přímo pod okny Kampusu se prohání tramvajky a autobusy, které vás během chvilky zavezou do všech světových stran, o pár kroků dál se pak dokonce nachází Ústřední autobusové nádraží. Hned za rohem se rozprostírá areál Nové Karoliny, kde naleznete vše, na co si vzpomenete – od supermarketu přes banku až po kino.

K dispozici jsou jednolůžkové až třílůžkové pokoje, v jejichž ceně jsou již započítány veškeré poplatky za služby. S vlastním routrem můžete dokonce brouzdat světěm internetu bez omezení. Rychlá snídaně „take away“ na cestu do školy? Zvýhodněné obědové menu nebo pizza? Žádný problém, stačí jen, a klidně v papučích, sejít do suterénu a vybrat si to pravé v kavárně nebo bistru přímo v budově. A protože nejen jídlem živ je člověk, vybírat lze ze širokého spektra služeb – od těch základních, jako je veřejná prádelna či moderní společenská místnost, až po luxusnější, mezi něž se počítá úklidová služba nebo fitness centrum přímo v budově.

S rezervacemi pro nadcházející akademický rok 2019/20 si pospěšte už začátkem května, z celkové kapacity 208 míst se uvolní pouze polovina, proto není času nazbyt! Další informace o ubytování a jeho cenách naleznete zde.

3) Studentská rezidence Vista

Přibližně za dvacet minut se dostanete tramvají z centra města do Zábřehu, kde se nachází Studentská rezidence Vista, jejíž polohu dozajista ocení především studenti Lékařské fakulty. Příjemnou poklidnou atmosféru dotváří přilehlý lesopark Bělský les, jenž je protkán nespočtem cyklostezek, což je dobou zprávou pro všechny nadšené sportovce. I zde je ovšem po ruce veškerá občanská vybavenost – největší nákupní centrum Avion Shopping Parkvlastně skoro za rohem. O kulturní vyžití je také postaráno! V blízkosti rezidence Vista sídlí Dům kultury Akord, z jehož bohatého programu přechází zrak.

Studenti si mohou zvolit jeden ze tří typů ubytování: Standard, Standard Plus a Lux, které se liší cenou. Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, lednicí a nechybí ani připojení k internetu. Vybrané pokoje dokonce disponují prostornými balkóny orientovanými na jih, což přímo vybízí k chytání bronzu s knížkou v ruce. Je důležité zdůraznit, že část pokojů je plně přizpůsobena bezbariérovému pohybu. Na recepci je kdykoli k zapůjčení žehlička, vysavač a další spotřebiče.

Ubytovaní studenti mají možnost stravovat se za více než příjemné ceny přímo v areálu rezidence Vista, na výběr je vždy ze dvou variant. Nesmíme opominout ani posilovnu, společenskou místnost, parkování v areálu či zapůjčení kol. I zde je ale kapacita omezená – proto dlouho neváhejte! Více informací naleznete zde.