Víkendová akademie aneb uspěješ na trhu práce?

Autor: , 22. 10. 2018

S naší víkendovou akademií zcela jistě. Přihlas se právě nyní, ukážeme ti, jak začít podnikat, vyzkoušíš si „výběrko“ nanečisto nebo si napíšeš zajímavý životopis, který personalista zaručeně nehodí do koše.

Právě nyní se můžete hlásit na druhý ročník oblíbené Víkendové akademie, kterou pořádá Filozofická fakulta za podpory Moravskoslezského kraje. V rámci akademie je připraveno celkem 6 workshopů, kde si můžete vyzkoušet praktické dovednosti: jak napsat kvalitní a zajímavý životopis, jak správně prezentovat sám sebe a své schopnosti. Dozvíte se, s jakými variantami výběrových pohovorů se můžete ve firmách setkat a jak prakticky vypadají. Nanečisto si vyzkoušíte výběrové řízení formou Assessment Centre (AC) a Development Centre (DC), které společnosti v současnosti hojně využívají. Ukážeme základy projektového řízení i základní mechanismy začátků podnikání, jak si například zajistit a nastavit finance pro úspěšný podnikatelský start up.

Můžete absolvovat 1 až 6 různě tematicky zaměřených workshopů, které se konají ve čtyřech dnech, stačí si vybrat. Lektoři jsou z řad zkušených manažerů, kteří jsou nyní připraveni podělit se s vámi o své praktické rady a tipy. Jednotlivé workshopy vycházejí především z praxe, čeká vás proto řada reálných příkladů, diskuze i prostor pro dotazy. Workshopy se konají 2. – 3. a pak 16. – 17. listopadu, vždy ve společnosti HERTIN s. r. o.

Hlásit se mohou všichni studenti Ostravské univerzity, pro něž je víkendová akademie zdarma. Každý účastník akademie obdrží certifikát o absolvování, součástí kurzu jsou handouty a další materiály, které se budou rozhodně hodit. Do každého kurzu se může zapsat maximálně 30 studentů, proto neváhejte a hlaste se na adrese: petra.kantorova@osu.cz. Přečtěte si pečlivě přiložený program kurzu.

Druhý ročník Víkendových akademií pro studenty OU je financovaný v rámci projektu MSK “Podpora zvýšení připravenosti studentů OU na výkon profese a zvýšení jejich konkurenceschopnosti na trhu práce”. V roce 2017 byla akademie propagována i evropskou komisí #DiscoverYourTalent The European Vocational Skills Week 2017.

Stáhnout (PDF, 298KB)