V pořadí již VII. ročník mezinárodních interpretačních kurzů v oboru klavír pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity ve dnech 26. – 30. října 2018.
Lektory kurzů budou prof. Ivan Klánský a dr. Martin Kasík z Hudební akademie múzických umění v Praze a interní pedagogové pořádající Fakulty umění doc. Eliška Novotná, dr. Lukáš Michel a dr. Jana Vondráčková.
Z pestrého doprovodného programu uvádíme například Zahajovací koncert u příležitosti 100. výročí založení Československa, který je připraven již na pátek 26.10. v 17hod v Českém rozhlase Ostrava. Tento koncert je spolupořádán uměleckou agenturou Presto. Účinkovat budou Ivan Klánský, Eliška Novotná, Lukáš Michel, Jana Vondráčková a Alexandr Starý. Zazní skladby Bedřicha Smetany.
V sobotu čeká účastníky malý výlet „Má vlast – zblízka a nahlas“ a v neděli pak v 18.00 hodin Beseda s Ivanem Klánským o interpretaci skladeb Bedřicha Smetany a mnoho dalšího.
Pro více informací o kurzech, programu a přihlášce navštivte stránky Fakulty umění: https://fu.osu.cz/kkn/22725/7-mezinarodni-interpretacni-kurzy-klavir/www.fu.osu.cz
Těšíme se na Vás!