Video: 30 let svobodné vědy

Autor: , 20. 9. 2019

Ostravská univerzita letos na své UniverCity stage na Colours of Ostrava zahájila oslavy 30 let svobody. Konkrétně 30 let svobody ve vědě, které reflektovalo celkem 6 vědců z 6 fakult Ostravské univerzity.

Colours of Ostrava dávno nejsou jen hudebním festivalem. Jeho oblíbenou součástí je i diskuzní forum Meltingpot, které přináší aktuální témata v podání odborníků. UniverCity stage pod taktovkou Ostravské univerzity se zaměřila na to, jak se po třiceti letech svobody v Česku daří nejen lidem, ale taky vědě a výzkumu. Kam se za tu dobu posunula třeba sociální práce nebo fyzická geografie? A jak 30 let svobody reflektují lidé z Fakulty umění?

Podívejte se na video z UniverCity stage, jejíž program byl spolufinancován z projektu HR Excellence in Research na Ostravské univerzitě (registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006225).

Na UniverCity stage kromě diskuzí s vědci probíhaly také workshopy, na kterých si návštěvníci mohli odnést vlastnoručně vyrobené plátěné tašky nebo si třeba vyzkoušet chirurgické šití. Pokud se chystáte na festival Colours of Ostrava v příštím roce, neváhejte se na UniverCity zastavit! Ostravská univerzita už nyní plánuje, čím vás tentokrát překvapí.