Universitas: Online portál nejen o vědě

Autor: , 12. 6. 2017

České univerzity spustily nový online magazín, ve kterém denně najdete novinky z vědy, výzkumu i vysokého školství. K obsahu bude pravidelně přispívat i Ostravská univerzita!

Universitas.cz. Za tímto novým elektronickým časopisem stojí čtrnáct českých univerzit, které jej denně zásobují novinkami z vědy a výzkumu, zajímavostmi z dění na univerzitách, rozhovory s inspirativními osobnostmi, aktualitami i zajímavými tématy z oblasti vysokého školství. Byl spuštěn v květnu 2017 a v tomto roce bude financován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Koordinátorem celého projektu je Masarykova univerzita, ale Ostravská univerzita se aktivně zapojuje od samého začátku. Již nyní, krátce po spuštění portálu, zde najdete například rozhovor s docentem Robertem Antonínem z Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Již brzy se můžete těšit také na rozhovor s dalším akademikem – tentokrát s docentem Markem Eliášem, který byl letos oceněn prestižní Cenou Neuron.

Pokud máte zájem o přísun čerstvých informací z vysokého školství, neváhejte se přihlásit k odběru novinek z tohoto portálu na email. Stačí váš email zadat do kolonky „Zůstaňte v obraze“, která se nachází v rámci všech článků.

Přejeme vám příjemné čtení a o dalších rozhovorech s našimi osobnostmi na Universitas vás budeme informovat také prostřednictvím OU@live!