V letošním akademickém roce již potřetí otevřeme tolik oblíbený, všemi opěvovaný roční modul portugalského jazyka a kultury. Úplní začátečníci se mohou přihlásit do programu celoživotního vzdělávání Portugalština: jazyk, reálie a kultura 1, zájemci již portugalštinou políbení pak mohou pokračovat v rámci programu Portugalština: jazyk, reálie a kultura 2. Ovšem tentokrát nepřijdou zkrátka ani veteráni, kteří si již oběma moduly prošli! Pro ty jsme připravili předmět na katedře romanistiky nazvaný Portugalština 5.
Termín pro odeslání e-přihlášek do modulu je 15. září2019, předmět si lze zapsat standardně v rámci registrace pro zimní semestr. Vítáni jsou všichni zájemci z řad široké veřejnosti i naši zaměstnanci! Nabídka samozřejmě platí i pro studenty napříč všemi fakultami Ostravské univerzity, kteří navíc mohou modul navštěvovat zcela zdarma.
A co že vás v rámci modulu čeká a nemine? Základem je výuka praktického jazyka, kde vás zasvětíme do tajů gramatiky, portugalštinu v praxi pak procvičíte v hodinách konverzace s rodilými mluvčími. Mimo jiné nahlédnete pod pokličku pestré historie portugalsky hovořících zemí, objevíte kouzlo osobité portugalsky psané literatury, seznámíte se s tamějším filmovým průmyslem, uměním i gastronomií. Třešničkou na dortu je pak závěrečná exkurze do Portugalska, kde všechny nově nabyté znalosti uplatníte v praxi a na vlastní kůži okusíte jedinečnou jižanskou atmosféru a pohostinnost. Neváhejte a připojte se k naší rodině gurmánů a milovníků jazyků a dálných zemí!
O tom, jak to v modulu portugalštiny probíhá, se můžete dočíst v rozhovoru s naší absolventkou Adélou Odrihockou, a dále lektorkou modulu a produkční diskuzního fóra Meltingpot Petrou Hnikovou Charmite.
E-přihlášku naleznete zde.
Podrobnější informace o požadavcích jsou k dispozici zde.
Navštivte i oficiální FB profil našeho modulu portugalštiny a zůstaňte s námi v obraze!