Týden vzdělávání v knihovně aneb učíme se vzájemně

Autor: , 12. 8. 2015

Léto v knihovně v sobě přináší vždy prostor na řadu nejrůznějších procesů, úkonů a úkolů, na které přes rok není z důvodů každodenního provozu vhodná příležitost. Letos jsme měli opět interní školení, ale trochu jinak a intenzivněji.

Týden vzdělávání-rozvrh přednášek

Během léta máme možnost setkání všech pracovníků knihovny, proto každoročně pořádáme 1-denní interní školení na různá témata, např. opakování pracovních procesů, nové možnosti práce s katalogem a e-zdroji. V letošním roce jsme se rozhodli udělat to jinak a intenzivněji. Zorganizovali jsme cyklus přednášek pod názvem „Týden vzdělávání”. Tato akce se konala ve dnech 13. – 17. 7. 2015. Součástí akce byla i návštěva prostor našich nových studoven – studovny Lékařské fakulty a společné studovny Pedagogické fakulty a Fakulty sociálních studií.

Pracovníci měli možnost se podělit o své zkušenosti a poznatky získané na Erasmu, na seminářích či na školeních, které v rámci zvyšování sebekvalifikace v průběhu roku navštívili, seznámit  kolegy s novinkami a trendy v oblasti služeb.

Měli jsme také prostor na opakování běžných pracovních postupů, kolegové nás seznámili také s postupy, které se dějí tzv. za dveřmi, tj. v kancelářích knihovny a skladech. Témata všech dní byla velmi zajímavá, mnohá velmi poutavě a vtipně podaná.

Po akci se mohli všichni vyjádřit prostřednictvím krátkého online dotazníku zpětné vazby. Zde několik postřehů:

“Program byl nastaven velmi vyváženě. Střídaly se zkušenosti odjinud, novinky a opakování od nás, obecnější info s praktickým, čísla s pohybem.”

“Skvělá akce, skvěle zorganizovaná. Spousta nových informací.”

“Děkuji za uskutečnění a možnost zúčastnění.”

Děkuji všem kolegům, kteří se podíleli na akci pro své kolegy tím, že se stali na okamžik školiteli. Děkuji také všem účastníkům. Akce byla zaměřená především pro kolegy z oddělení služeb, se kterými se můžete běžně potkat při své návštěvě Univerzitní knihovny a jejich studoven, ale také pro všechny další kolegy z knihovny, které témata zaujala. Děkuji vedoucí oddělení služeb Ing. Jarmile Dvořáčkové za organizaci této akce.

Daniela Kolářová Jasenská

Teorie lidského těla aneb příprava na cviky do kanceláře

K čemu jsou nám e-zdroje a jak umět poradit

Obalovat umíme