Tomáš Svoboda jako z filmu

Autor: Jan Nemček , 13. 5. 2017

Fakulta umění Ostravské univerzity a PLATO Ostrava zve na přednášku a projekci filmu vizuálního umělce Tomáše Svobody, který navzdory svému názvu není o filmu, ale o životě.


Ve čtvrtek 18. května od 19:30 hodin bude mít v Minikině svou ostravskou premiéru film nazvaný „Jako z filmu“. Jeho autorem je umělec Tomáš Svoboda, spoluzakladatel pražské galerie Display a vedoucí ateliéru Nových médií na Akademii výtvarných umění v Praze. Posledních několik let se zabývá filmovým vyprávěním a jeho vztahem k pojímání reality v běžné řeči.

Návštěvníci projekce se můžou těšit na tváře známých herců: například i Jiřího Menzela, Miroslava Krobota, Martina Pechláta, Romana Zacha nebo Kláry Melíškové. Především je ale čeká nevšední filmový zážitek, který není esejistickou úvahou o pohyblivém obraze, komediální historkou z jednoho letního odpoledne, záznam pracovního postupu ani převyprávěným filmem. Je o životě.

Projekci bude 18. května předcházet přednáška Tomáše Svobody s názvem „Žiju film“, která se bude konat od 14 hodin v aule Fakulty umění Ostravské univerizty a kterou PLATO Ostrava spoluorganizuje.

Vstupné na večerní projekci v Minikině je 90 Kč, studenti a senioři mají možnost film shlédnout se slevou 20 Kč.