Staff Week: Když univerzity sdílejí zkušenosti

Autor: , 16. 6. 2015

12 zástupců tureckých, polských a slovenských univerzit včera dorazilo na Ostravskou univerzitu, aby zde v rámci Staff Week OU 2015 sdíleli své zkušenosti a inspirovali se od sebe navzájem.

PŘIVÍTÁNÍ. Docent Jandačka, prorektor pro mezinárodní vztahy, přivítal zahraniční hosty v rektorské zasedací místnosti. Čeká je několik dní poznávání univerzity i kraje.

„Hlavním cílem Staff Week je ukázat zástupcům partnerských univerzit ze zahraničí naši univerzitu, město i okolí, aby pak měli motivaci Ostravu studentům i zaměstnancům doporučovat,“ vysvětluje Ing. Karina Dráberová, která tuto akci pořádá již podruhé.

Kromě toho ale Staff Week poskytuje také prostor pro Job Shadowing: každý z účastníků navštíví katedru nebo pracoviště podle svého oboru a společně s jeho zástupcem se zaměří na výměnu zkušeností, čímž se navzájem inspirují a pomohou zefektivnit svou práci.

Výsledkem podobných aktivit je, že Ostrava se postupně stává čím dál vyhledávanějším místem pro pobyt studentů, akademiků i jiných zaměstnanců partnerských univerzit OU, jejichž počet loni oproti předešlému roku vzrostl téměř o pětinu.

Dvanáctičlennou skupinu z Turecka, Polska a Slovenska včera přivítal rektor univerzity profesor Jan Lata i prorektor pro řízení mezinárodních vztahů docent Daniel Jandačka. Univerzity navzájem představily svá pracoviště v prezentacích.

Dnes je čeká pracovní den, již zmiňovaný Job Shadowing a následně exkurze v Dolní oblasti Vítkovic. Pozítří pak návštěva Beskyd a samozřejmě bude i prostor ochutnat kus české kultury a gastronomie.