Spolupráce se rozšiřuje i na východ

Autor: , 12. 4. 2016

Euroasijské akademické fórum rozšiřuje zahraniční spolupráci univerzity napříč fakultami – smlouva s volgogradskou univerzitou otevírá dveře i pro spolupráci v oblasti medicíny a umění.

Proděkan pro studium FF OU, dr. Richard Psík (vpravo) při podpisu smlouvy s rektorem volgogradské univerzity.

Euroasijské akademické fórum  (EAAF) sice vzniklo jako platforma při Filozofické fakultě Ostravské univerzity, po dvou letech už ale začíná přinášet své ovoce i pro ostatní fakulty. Aktuálně navázaná spolupráce s Ruskou státní akademií národního hospodářství a státní služby doplnila jednání s lékařskou akademií a vysokou školou umění ve Volgogradu.

„Bude se jednat zejména o spolupráci v oblasti vědy, sdílení vědeckých materiálů a společné projekty,  v plánu jsou ale i krátkodobé výměnné pobyty pro studenty. Navíc Ostravská univerzita může nabídnout své zkušenosti v oblasti informatizace studia, která je u nás na špičkové úrovni,“ přiblížil dr. Vítězslav Vilímek (koordinátor projektu EAAF) s tím, že se prozatím bude spolupráce rozvíjet zejména v oblasti lingvistiky a historie.

Kromě Filozofické fakulty Ostravské univerzity bude brzy moci z činnosti Euroasijského akademického fóra těžit i Lékařská fakulta či Fakulta umění. I v této oblasti se začalo s ruskými univerzitami vyjednávat. Podrobnější informace přineseme, jakmile spolupráce s Volgogradskou lékařskou akademií a Volgogradským státním institutem kultury a umění nabude konkrétnějších rysů.