Socha je mrtvá, ať žije sochařství!

Autor: Jan Nemček , 11. 5. 2017

PLATO Ostrava zahájí 17. května v 18 hodin svou druhou letošní výstavu. Prostory Kanceláře pro umění na Českobratrské ulici se promění v dočasný sochařský depozitář. A své zastoupení bude mít i Ostravská univerzita.

Výstava ukazující různé podoby návratů k sochařství potrvá do 6. června 2017. Svá díla do sochařského depozitáře uskladní přední polští umělci – Rafał Dominik, Gizela Mickiewicz, Katarzyna Przezwańska a Piotr Skiba, dále třeba Ivana Bašič žijící ve Spojených státech amerických, Hedwig Houben z Nizozemska nebo tvůrčí duo Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič ze Slovenska. Z českých umělců budou zastoupeni například laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého Matyáš Chochola a Roman Štětina.

Třemi objekty ze skla bude na výstavě zastoupena i sochařka Šárka Mikesková, která studovala v ateliéru sochařství Mária Kotrby na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ta také v neděli 21. května povede dvě výtvarné dílny, během kterých budou rodiče s dětmi vytvářet iluzivně prostorové realizace.

Workshopy pořádá PLATO v Kanceláři pro umění každou sudou a neděli, vždy od 10 a 14.30 hodin. v neděli vždy za 14 dní v dopoledním (od 10 h) a odpoledním termínu (od 14:30 h), kapacita je 20 lidí.