Obnovte zpřetrhané vazby a zvyky a vytvořte si nové vzpomínky při společných kulturních zážitcích. Ostrava nabízí výborné kulturní akce a do konce června jich můžete navštívit s vašimi blízkými opravdu hodně.

Vezměte rodiče, prarodiče nebo třeba sourozence či kolegy za kulturou a užijte si postcovidový návrat ke kulturnímu životu.

Vyrazte společně do divadla, na koncert nebo na výstavu a využijte vymazlenou nabídku slev u našich partnerských kulturních organizací, která platí od 14. dubna do 30. června 2022.

Zajděte si k Bezručům, do Komorní scény Aréna, Národního divadla Moravskoslezského, Divadla loutek Ostrava, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Domu kultury města Ostravy a dalších se slevami Spolu za kulturou do konce června a určitě se vraťte i potom. Mnozí naši partneři totiž nabízejí slevy studentům po celou sezónu!

Na co se můžete těšit?

Zajděte si na klasické dílo českého dramatu Maryša v podání Divadla Petra Bezruče v pátek 3. června. Nenechte si ujít tragikomedii Komáři z vědeckého prostředí, na kterou můžete vzít do Komorní scény Aréna v pondělí 9. května i anglicky mluvící kolegy, protože je doplněna titulky. V Národním divadle moravskoslezském uvádí 5. května dramatizaci jednoho z nejvýznamnějších románů o Ostravě Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy. V Divadle loutek Ostrava vyzkoušejte divadlo pro děti od 6 měsíců do dvou let Bato a Lato, hrají ho například v pátek 20. května. V úterý 10. května se můžete ponořit do rodinných vztahů v inscenaci Rošáda s Bárou Munzarovou v Domě kultury města Ostravy. Vynechat byste určitě neměli oceňovanou výstavu Velký okamžik Mariuse Kotrby v GVUO, výstava končí 5. června a výstavní část věnovaná malbě Maria Kotrby bude k vidění pouze do 1. května!

Tuto akci k výročí 30 let Ostravské univerzity připravila Filozofická fakulta. Podmínky slev u partnerů najdete zde. Nabídka se vztahuje i na naše studenty univerzity třetího věku.