Jestli už nyní přemýšlíte o prázdninách, neváhejte zamířit na Portál Ostravské univerzity a kliknout v pravé části na dlaždici „Příležitosti na OU v internacionalizaci, SharePoint CMS“. Pod touto dlaždicí se totiž skrývá pestrá nabídka aktuálních i dlouhodobých výzev pro zahraniční výjezdy.

Doktorandi se mohou do 5. května hlásit na Letní školu Science and Sail 2024 v Litvě pořádanou v rámci programu Tha Baltic University Programme. Je-li vám ale Evropa malá, přihlaste se třeba na Mezinárodní letní školu v Taiwanu či v Jižní Koreji. Všechny podmínky naleznete právě v SharePointu, včetně kontaktů a podmínek k přihlášení. Tak neváhejte a naplánujte si už nyní program na prázdniny či příští semestr.

Naučit se pohybovat v mezinárodním prostředí je velký benefit

SharePoint je nejen pro studenty skvělým a přehledným pomocníkem, kde kromě aktuálních výzev naleznou přehled všech nabídek zahraničních pobytů včetně Erasmus+, VIA Exchange, OU Aid a další, které jsou mezi studenty velmi oblíbené. „Věříme, že z nabídky zahraničních výjezdů si každý vybere. „Nabídku zahraničních pobytů se snažíme stále rozšiřovat, aby si každý student či studentka dokázali najít, co je zajímá. SharePoint nabídku výrazně zpřehledňuje. Budeme rádi, když se studující naučí SharePoint používat, protože nabídky se rychle mění a výzev je mnoho. Na homepage v aktualitách naleznou vždy ty nejnovější příležitosti. Doma v klidu si pak mohou studenti prozkoumat, co všechno jim univerzita v rámci mezinárodní spolupráce dlouhodobě nabízí,“ uvádí vedoucí Centra mezinárodní spolupráce Ostravské univerzity Ivana Adamiková.

Ostravská univerzita studujícím nabízí příležitosti, které se už nemusí během jejich života opakovat. A my doufáme, že je studenti využijí, protože zkušenosti s mezinárodním prostředím umí potencionální zaměstnavatelé ocenit.

„Každá zahraniční zkušenost je obrovský benefit především pro studující. Navíc náklady na pobyt v zahraničí jsou pro studenty minimální. Ostravská univerzita studujícím nabízí příležitosti, které se už nemusí během jejich života opakovat. A my doufáme, že je studenti využijí, protože zkušenosti s mezinárodním prostředím umí potencionální zaměstnavatelé ocenit,“ uzavírá Ivana Adamiková. Studenti, kteří vycestovali, se shodují, že kromě jazykových znalostí jim zahraniční zkušenost pomohla především v osobnostním růstu a přinesla nové kontakty a přátelé.

Kliknutím na SharePoint může začít vaše zahraniční dobrodružství.