Science Café: V novém kabátě, na novém místě

Autor: , 7. 5. 2015

Ostravské Science Café dostalo novou formu i místo. Na společné téma „VODA“ se tentokrát podívají vědci Ostravské univerzity ze dvou zcela odlišných perspektiv.

Další ostravský díl z cyklu neformálních setkání s osobnostmi vědy u kávy je tady. Již druhé Science Café  v tomto semestru se bude konat na novém místě: v nevšedních prostorách coworkingového centra HUB Ostrava, a nová bude i forma prezentace.

Namísto prezentace jednoho vědce zde budou dva naprosto odlišné pohledy na jednu a tutéž věc: Prof. RNDr. Vladimír Baar, CSc., uvede vodu jako hybatele velkých konfliktů v dějinách lidstva, zatímco doc. Mgr. Roman Maršálek, Ph.D., představí vodu a uhlí(k) jakožto partnery na celý život.

Pro zpříjemnění posezení na Vás v HUBu čeká káva zdarma. Neváhejte a přijďte poznat vědce Ostravské univerzity jinak. V následné diskuzi bude samozřejmě možnost zeptat se na cokoli, co vás k tématu zajímá. Vždyť Science Café je hlavně o hledání společných otázek a odpovědí.

Více informací o Science Café globálně získáte na webu www.sciencecafe.cz a dění na tomto poli v Ostravě můžete sledovat na facebookové stránce zde.

Budeme se na Vás těšit ve středu 20. května od 18 hodin v centru HUB Ostrava na Sokolské třídě.

Druhé Science Café tohoto semestru přináší několik změn.

Zveme Vás na povídání u kávy s vědci OU. Tématem bude voda ze všemožných perspektiv.