Jsme Ostravská!: ročník 2017

Autor: , 9. 5. 2017

Kapely Nebe a David Stypka & Bandjeez, scénické čtení LiStOvÁnÍ a nezapomenutelná Bitva O pohár Ostravské univerzity: nenechte si ujít happening Ostravské univerzity 27. 6. 2017 na Masarykově náměstí.


Skvělá atmosféra mezi fanoušky, kteří soutěžní týmy přišli podpořit

27. 6. 2017 Ostravská univerzita opět vyrazí do ulic. Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se bude konat 3. ročník happeningu Jsme Ostravská!, který nese podtitul Ba(r)víme Ostravu. Akce vycházející z vize Ostravské univerzity má nejen přispět k dění ve městě, ale také posílit zejména v mladých lidech patriotismus k městu Ostrava i k celému našemu rázovitému kraji.

Vše začne v pravé poledne 2. ročníkem bitvy O pohár Ostravské univerzity: velkolepé show přímo na podiu, ve které se utká 5 vybraných středních škol v souboji o originální pohár vytvořený na míru pro tuto akci studenty Fakulty umění Ostravské univerzity. Ve hře jsou ale také ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun: soutěží se o zájezd od CK Kudrna, ceny od Decathlonu, firmy Scio nebo třeba vstupenky na největší český veletrh vzdělávání Gaudeamus. A v neposlední řadě také prestiž školy: soutěž totiž prověřuje nejen vědomosti, ale také kreativního ducha studentů i jejich fyzickou zdatnost. Více informací o bitvě najdete zde.

Odpoledne pak bude tradičně patřit hudbě a divadlu. Vystoupí dvě kapely z našeho kraje, které aktuálně vydaly novou desku: kapela Nebe a David Stypka & Bandjeez. Budete mít také příležitost setkat se s herci z projektu Lukáše Hejlíka LiStOvÁnÍ, kteří předvedou hned dvě scénická čtení ze svého repertoáru.

Celý happening je otevřený pro nejširší veřejnost a je zcela zdarma. Všechny tímto srdečně zveme! Podrobný časový harmonogram, další body programu i informace pro školy o bitvě najdete již brzy na www.jsmeostravska.cz.

Ročník 2016

Ročník 2015