Eramsus+ je nejčastější, nejznámější a nejpohodlnější způsob, jak během studia vycestovat na studijní pobyt nebo pracovní stáž v zahraničí. Není ale jediný – od tohoto akademického roku nabízí Ostravská univerzita i nový mobilitní program, ve kterém můžete získat stipendium, které pokryje až 90 % nákladů.
„Možnosti studovat v USA, Číně, Dominikánské republice, Mexiku, Koreji a dalších zemích jsou v rámci programu Erasmus+ velmi omezené, proto jsme nabídku mobilitních programů rozšířili o nový projekt, který mnohem snáze umožňuje studentovi vyjet prakticky kdekoliv,“ uvádí Ivana Adamiková, vedoucí International Office OU. „Podpořeny budou nejen semestrální studijní pobyty, ale také kratší praktické stáže, a to nejen na naše partnerské univerzity, ale také na konkrétní instituci dle výběru studenta,“ dodává.
Studenti tak nově mají možnost vyjet do zahraničí na základě uzavřených meziuniverzitních partnerských smluv anebo jako tzv. freemover, který si vybírá instituci a řeší veškerou administrativu sám.
Rozhodování neodkládejte – všechny dokumenty (přihláška, životopis, návrh rozpočtu apod.) je potřeba doručit na adresu International Office OU do 4. listopadu do 12.00 hodin. Výběrové řízení pak proběhne 16. listopadu 2016 a výsledky budete znát již 25. listopadu.
A proč byste se měli na zahraniční stáž vlastně hrnout? „Zkušenosti, které si studenti ze zahraničí přivážejí, jsou k nezaplacení. Nejenže se cizí jazyk naučíte mnohem rychleji, ale také se osamostatníte, setkáte se s novými způsoby myšlení a ponoříte se do nové kultury. Vyjeďte! Zahraniční zkušenost vám změní život a vylepší vaše šance na kvalitní zaměstnání,“ vyzývá všechny studenty Ivana Adamiková.
Tak neváhejte a vyrazte vstříc novému dobrodružství! Více informací najdete v přiloženém dokumentu.

Stáhnout (PDF, 572KB)