Dne 20. 3. 2018 otevřela naše partnerská univerzita VŠB – Technická univerzita Ostrava Konfuciovu třídu navazující na mezinárodní síť poboček Konfuciova institutu, který úspěšně funguje také v Olomouci a Praze. Slavnostního uvedení se zúčastnil ředitel Konfuciovy třídy Jiantao Wang, rektor Hebei GEO University Wang Fengming, zástupce čínské velvyslankyně, a v neposlední řadě akademici i studenti z ostravských univerzit a zájemci z široké veřejnosti. Návštěvníci měli možnost seznámit se s čínskou kulturou a řemesly, nechyběly pak ani ukázky tradičního čajového obřadu či vzdělávacích materiálů pro výuku čínštiny.
Pokud i vy máte zájem o studium čínštiny, máme pro vás dobrou zprávu. Všichni studenti Ostravské univerzity si kurz čínského jazyka, který prozatím bude v sekci „C“ předmětů, mohou zapsat v rámci květnového zápisu na zimní semestr akademického roku 2018/2019. V případě zájmu Ostravská univerzita studentům nabízí možnost pokračovat na další jazykové úrovně.
Podívejte se do Číny!
Hebei GEO University je partnerskou institucí Ostravské univerzity. Díky vzájemné dohodě o spolupráci naši studenti mohou v rámci mobilitního programu VIA vycestovat právě do Číny. Hebei GEO University nabízí širokou škálu studijních oborů, mimo jiné třeba i bohemistiku, jež se v Číně těší velkému zájmu.
Kvalitní výuku českého jazyka se zde snaží zajistit i Filozofická fakulta OU, a v současné době hledá lektory, kteří by na Hebei GEO University vedli hodiny češtiny. Podmínkou je dobrá znalost angličtiny. V případě zájmu můžete kontaktovat prorektorku pro zahraniční vztahy dr. Renatu Tomáškovou. Nechte se také inspirovat příběhem naší studentky Hany Redererové, která využila příležitosti a nyní v Číně učí svůj rodný jazyk.