Přijďte na výstavu Příběhy české přírody!

Autor: , 16. 1. 2017

V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady...Často v nich hraje důležitou roli člověk.

Příběhy představující pravdy a mýty o vztahu člověka a krajiny. Příběhy přinášející překvapivé poznatky o české přírodě. Poznávejte, zapojte se a nechte se obohatit.

Zveme vás na výstavu fotografií, která nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu. Prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů navíc představuje překvapivá poznání o změnách v české přírodě. „ Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky, největší zázraky se mnohdy dějí hned za našimi dveřmi. Rádi bychom výstavou návštěvníky inspirovali k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás,” říká Simona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody.

Na výstavě jsou vystavena nejlepší díla z realizované foto a video soutěže, a také díla předních fotografů Ondřeje Prosického a Pavla Radosty. „Jako fotograf divoké přírody jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa, nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dosah v české přírodě,” říká špičkový fotograf a patron projektu Ondřej Prosický.

Výstava se koná od 16. ledna do 17. února 2017 ve výstavním prostoru atria budovy Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity na Chittussiho 10 ve Slezské Ostravě.

Stáhnout (PDF, 1.89MB)