Již 29. a 30. listopadu na vaše fakulty přijedou členové Centra mezinárodní spolupráce, kteří s vámi poklábosí v uvolněné atmosféře o nejlepší možnosti vašeho výjezdu.

V prvé řadě je důležité si představit hlavní mobilitní programy, které Ostravská univerzita nabízí. Pokud vám něco padne do oka, tak neváhejte, obětujte pět minut po přednášce a přijďte se nás zeptat na podrobnosti.

Erasmus+

Skrze dnes již  všem známý program Erasmus+ lze vyjet téměř kamkoliv do Evropy a detailní rozpis partnerských univerzit lze nalézt zde. V zimním semestru do tepla či v letním schladit se do zimy, a to co by kamenem dohodil? Proč ne.

Program VIA

Pokud vás láká studium mimo Evropu, například v Koreji, USA, Mexiku, Thajsku, Japonsku, nebo v Argentině, tak by pro vás mohl být zajímavý program VIA. Jedinečná příležitost vyzkoušet si studentský život v opravdu cizí kultuře, a to s univerzitním grantem, který Vám pokryje až 90 % nákladů.

OU Aid

OU Aid je unikátní program, díky kterému se naši studenti mohou stát dobrovolníky v rozvojových zemí, a to ve spolupráci s partnerskými organizacemi. Pokud vás láká oblast humanitární pomoci, nezaleknete se netypických destinací, náročné přípravy a máte energii na rozdávání, program OU Aid může být pro Vás ten pravý. Dobrovolníci pravidelně vyjíždějí do Gruzie, Keni, Etiopie, Tanzanie, Indonésie a na Filipíny.

Program Go Abroad Festivalu

Program festivalu je rozdělený do několika částí, nejděte si svou formu toho, jak získáte informace:

Přijďte nás potkat na Vaší fakultě!

Jak již bylo zmíněno, budete mít možnost potkat náš tým zahraničních koordinátorů, kteří tyto programy znají lépe než vlastní boty, a to v neformálním prostředí.

Úterý 29. listopadu 2022

10:00 – 12:00, Welcome Centre (Mlýnská 5) – pro studenty z fakult v centru Ostravy – FF, FSS, FU

14:00 – 16:00, Přírodovědecká fakulta (Chittussiho 10)

Středa 30. listopadu 2022

10:00 – 12:00, Pedagogická fakulta (Fráni Šrámka 3)

14:00 – 16:00, Fakulta umění (Podlahova 3)

14:00 – 16:00, Lékařská fakulta (Syllabova 19)

Nestihnete nás? Nevadí, připojte se online

Na fyzickou část naváže online program, kde si budete moci poslechnout a zeptat se zástupců zahraničních univerzit na všechno, co vás zajímá. Dále představíme všechny mobilitní programy.

Čtvrtek 1. prosince 2022

9:15 – 10:00  Kam a jak s Ostravskou vyjet? Představení programů Erasmus+, VIA a OU Aid

10:00 – 10:50 Konnichiwa! Představení univerzit z Japonska (živé vstupy z Japonska)

11:00 – 12:00 Více než K-pop a „nádherný ostrov“. Představení univerzit z Koreji a Tchaj-wanu

17:00 – 17:45 Kam a jak s Ostravskou vyjet? Představení programů Erasmus+, VIA a OU Aid

Pro připojení k online části je nutné se registrovat na tomto odkazu. Ze všech registrovaných poté vylosujeme 3 výherce, kteří od nás obdrží drobný dárek.

Dozvuky festivalu, přijďte si poslechnou zkušenosti spolužáků!

Go Abroad Festival bude zakončen následující týden, kdy si budete moci poslechnout podvečerní povídání absolventů studentských mobilit, jejich tipy, triky, zážitky a celkově to, jaká mobilita opravdu je. Oba podvečery budou probíhat v prostorách zbrusu nového OU Shopu, který najdete ve Welcome Centru na Mlýnské 5.

Úterý 6. prosince 2022

17:00 – 18:30 Až na konec světa… do Asie, povídání absolventů programu VIA Exchange

Středa 7. prosince 2022

17:00 – 18:30 Očima dobrovolníků OU Aid, povídání absolventů programu OU Aid

Pro více informací sledujte náš FacebookInstagram.

Doufáme, že se potkáme ať už na místě nebo online!