Už řadu let se na Pedagogické fakultě daří udržovat velmi pěknou tradici setkávání se zahraničními studenty na konci semestru a setkání prosincová bývají vždycky velmi milá díky všudypřítomné předvánoční atmosféře.
Také v letošním roce se 10. prosince sešli studenti Erasmus+ a VIA studující na Pedagogické fakultě, aby prezentovali svůj předem připravený program, hovořili o svých zemích a vánočních zvycích a také o zážitcích z exkurzí do Olomouce a muzea J. A. Komenského v Přerově.
Organizace setkání byla bohužel do jisté míry ovlivněna tragédií, jež se toho dne ráno stala ve Fakultní nemocnici v Ostravě. I pro studenty Erasmu byla tato událost neblahým zážitkem, byť se jí žádný z nich naštěstí osobně neúčastnil. Památku obětem tragédie uctili studenti na začátku setkání minutou ticha a z piety byla z programu vynechána pěvecká a taneční vystoupení, na která se budeme těšit při některé z příštích příležitostí.
V závěru setkání si studenti převzali připravené malé dárky a pochutnali si na připraveném občerstvení.
Děkujeme všem, kteří pomohli tuto akci připravit, zejména kolegyním z katedry anglického jazyka s didaktikou.