Pozvání na vernisáž výstavy Sonia Rammer: Tangled

Autor: , 3. 10. 2019

Katedra výtvarné výchovy Vás srdečně zve ke zhlédnutí výstavy Tangled polské umělkyně Sonii Rammer

Sonia Rammer je polskou umělkyní působící na Univerzitě umění v Poznani, kde vede ateliér kresby. Zabývá se vizuálním uměním a psychologií.

V Galerii Student proběhne výstava Tangled navazující na projekt Patchwork, který byl věnován uprchlíkům. Sonia Rammer pracuje se soudobými fenomény fotografie a jejího transferu, zkreslením reality, ke kterému dochází v různých médiích. Lidé sledují nepříjemné zprávy z bezpečí svého domova pomocí „růžových brýlí“. Témata související s migrací a smrtí člověka jsou něco, čemu se Evropa mnohdy brání. Fotografické objekty jsou ukázkami fragmentů například záchranných vest, které se díky použité technice stávají pouze krásnými a zbytečnými objekty.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 8. 10. 2019 v 16.00 v Galerii Student (Fráni Šrámka 3, Pedagogická fakulta Ostravské univerzity).

Kurátor výstavy: Milan Cieslar

Výstava potrvá do 1. 11. 2019.

Otevírací doba Galerie Student: po–pá 9–17