Pohár předán. Kdo bude další…?

Autor: Redakce , 19. 5. 2017

Vítězové loňského ročníku slavnostně převzali pohár Ostravské univerzity. Kdo bude vítězem letošního ročníku? A jaký pohár vlastně je?


Putovní pohár pro vítěze bitvy O pohár Ostravské univerzity

Počkat se vyplatilo! 17. května 2017 vítězové loňské bitvy O pohár Ostravské univerzity z Matičního gymnázia Ostrava slavnostně převzali originální skleněný putovní pohár Ostravské univerzity.

„Ano, je to téměř rok poté a u studentů se ohřeje jen na necelé dva měsíce, ale chtěli jsme, aby byl pohár originálním kusem vytvořeným na míru pro tuto akci studenty Fakulty umění Ostravské univerzity. A počkat se vyplatilo – pohár má hodnotu, myšlenku a je adekvátní trofejí pro vítěze v tak unikátní soutěži,” říká organizátorka akce Andrea Wantulová a dodává, že prostě koupit pohár ve sportovních potřebách a vytisknout na něj destičku přišlo týmu organizátorů pod úroveň vzhledem k výkonům, které studenti v bitvě podávají.

Pohár vytvořil František Mucha, student ateliéru intermédií na Fakultě umění Ostravské univerzity. Mohutný kovový podstavec záměrně posetý rzí připomíná, že se jedná o trofej vybojovanou v Ostravě. Šest barev fakult Ostravské univerzity, které se odráží v jeho skleněné části, pak znázorňuje fakt, že právě vzdělání barví nejen život, ale i tento kdysi černý region. Františkovi tímto patří velké poděkování!

Na Matičním gymnáziu pohár zůstane do 27.  června 2017, tedy do dne konání dalšího ročníku bitvy O pohár Ostravské univerzity (více informací na www.jsmeostravska.cz), kde ho rektor Ostravské univerzity předá vítězům ročníku 2017.

Vítězům bitvy z Matičního gymnázia ještě jednou gratulujeme a těšíme se na shledanou na Masarykově náměstí!

www.jsmeostravska.cz