Benefičním koncertem dnes podpoří Ostravská univerzita obyvatele Ukrajiny trpící válečným konfliktem. Dnes, v pátek 25. února od 18:30, vystoupí studenti univerzity v Komorním sále na Fakultě sociálních studií na podporu ukrajinskému lidu. Výtěžek z koncertu poputuje na účet charitativní organizace ADRA, která pomoc zprostředkuje. Navštivte dnešní koncert a vyjádřete tak solidaritu s Ukrajinou. Finanční příspěvek můžete zaslat již teď na účet 66888866/0300, VS: 500.

Nápad uspořádat benefiční koncert přišel od ukrajinské studentky Fakulty umění Yelyzavety Mys. „Každý je dnes zodpovědný za to, jak se k této krizi postaví, co je schopen udělat a jakou pomocí přispěje. Mám rodinu na Donbase, kde už osm let konstantně probíhá válka, takže vím, co obyvatelé Ukrajiny v dnešních dnech zažívají. Nechci se tvářit, že se mě nic z toho netýká. Svým vlastním příkladem ukazuji, že každý může pomoci, a to nejlépe tím, co umí,“ uvedla. Spolu s ní na koncertě vystoupí její spolužáci Oleksij Bujmistr, Iva Žurková a Sergey Shekhovtsov z Fakulty umění Ostravské univerzity.

Výtěžek z této akce poputuje na účet charitativní organizace ADRA. Již v tuto chvíli je možné zaslat příspěvek na účet 66888866/0300, variabilní symbol 500. Přispět bude možné také dnes na samotném koncertě.

Koncert bude dnes také živě přenášen, najdete jej například na facebookovém profilu Ostravské univerzity či na účtech našich partnerů.

Univerzity jsou v naší společnosti důležitými centry vzdělanosti, nezávislého poznání a tvůrčí činnosti. Tuto svou roli mohou naplňovat pouze ve společnosti, která je založena na demokratických principech, a proto univerzity ze své podstaty musí tyto demokratické principy hájit a prosazovat.

Invaze ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny, suverénního státu, je útokem na veškeré principy demokracie a práva, na kterých stojí současná Evropa i celý svobodný svět. Proto se vedení Ostravské univerzity rozhodlo připojit k podpoře Ukrajiny a vyjádřit jí svou solidaritu.

Vedení Ostravské univerzity již včera avizovalo, že je připraveno v rámci svých maximálních možností poskytnout potřebným pomocnou ruku. „Ostravská univerzita se bude snažit konkrétními kroky pomáhat jak ukrajinským studentům (tak, jak doposud pomáhá běloruským), tak i v rámci potřebné humanitární pomoci. A nezbývá, než podporovat naše politiky i politiky západních zemí v jejich snaze zabránit fatálnímu konfliktu,“ uvedl rektor OU Jan Lata. Věříme, že každá pomoc má smysl. Pro přátele v nesnázích je každá vstřícná iniciativa ze zahraničí světýlkem naděje.