Uběhlo už devět let od zahájení prvního ročníku Green Light Akcelerátoru. Vystřídala se zde rozmanitá škála projektů od zdravotnických potřeb, sportovního náčiní, různých aplikací po high-tech zemědělský stroj. Green Light není nijak oborově zaměřený a je pro všechny účastníky zdarma. Program se snaží pomoct komukoliv, kdo má zajímavý podnikatelský nápad a potřebnou motivaci k tomu jej rozjet. Harmonogram úkolů, které účastníky čekají, je vypilovaný do posledního detailu a týmům dává možnost seznámit se nejen s potřebnými tématy, ale také se zajímavými lidmi.

Navíc se nám podařilo sestavit vynikající tým odborníků z různých oblastí, pro letošek také přinášíme čtveřici žen – zkušených podnikatelek.

Green Light staví své know-how na čtyřech pilířích – nápad, pomoc, rozvoj, investice. Proto je neodmyslitelnou součástí celého čtyřměsíčního kolotoče workshopů a seminářů také seznámení se s investorem a jeho požadavky. „Snažíme se projektům vysvětlit, že investice neznamená to, že si od vás někdo za pár korun odkoupí firmu, ale spíš to, že vám pomůže podnikání opravdu rozjet. Každý začínající podnikatel peníze potřebuje a investice jsou nedílnou součástí startupového světa,“ vysvětluje Jan Adam Plaček, jeden z Green Light mentorů. Dodává ale, že každý projekt potřebuje něco jiného, proto se mentoři v Akcelerátoru snaží s každým týmem pracovat i individuálně. Skvěle se osvědčil model, kdy má mentor na starosti jeden až dva projekty. Navíc se nám podařilo sestavit vynikající tým odborníků z různých oblastí, pro letošek také přinášíme čtveřici žen – zkušených podnikatelek.

Devátý ročník bude opět o chlup jiný než ty minulé. Kvůli přetrvávající covidové době jsme se rozhodli pro „hybridní“ formu. Setkání tak budou probíhat online i offline. Tato forma také přináší lepší dostupnost zájemcům z širšího okolí Ostravy, kteří tak nebudou muset každý týden přijíždět k nám.

„A kterým projektům jsme na začátku pomohli? Možná budete znát zemědělský stroj Ullmanna a jednoho z majitelů firmy Martina Ullmanna, kterého jste mohli slyšet při rozhovoru u Kovyho nebo loňského vítěze Nilmore, kteří se svým cirkulárním oblečením ohleduplnému k životnímu prostředí, ovládli Startup Show a zaujali investory natolik, že získali investici ve výši 4,5 milionů korun na rozjezd e-shopu a dalších potřeb projektu,“ vyjmenovává Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra. Nezahálí ale i další, například ApuTime, urbido, Enfuse či ReNa.

Pokud je i vašim cílem podnikání, přihlaste se do 17. října na greenlight.vsb.cz! Rádi s vámi rozebereme váš nápad a pomůžeme k úspěšnému byznysu. 

Foto: StartupStockPhotos z Pixabay