PLATO vám pomůže se rozjet

Autor: Jakub Frank , 17. 9. 2018

Galerie PLATO rozvíjí potenciál, posouvá vpřed vaše plány a podává pomocnou ruku nejen umělcům. Z říjnového programu vybíráme body, které mohou pomoci mladým umělcům a pořadatelům akcí.


Kromě stále se rozvíjejícího výstavního programu, který PLATO prezentuje ve svém cyklu Dočasné struktury, nabízí městská galerie také širokou nabídku programů, které si kladou za cíl jak vzdělávat a kultivovat, tak také bavit a nabízet odpočinek.

Jak získat peníze na vlastní neziskový projekt a jak s nimi následně nakládat se dozví účastník workshopu Ilony Rozehnalové, dlouholeté aktivní organizátorky kulturního dění v Ostravě a zakladatelky klubu Fiducia, se kterým PLATO spolupracuje na programových blocích pro veřejnost. Workshop nazvaný Jak napsat žádost o grant na město? je součástí série akcí na podporu ostravské nezávislé kulturní scény a cílí především na začínající jednotlivce a organizace. Proběhne 5. října v prostorách bývalé prodejny Bauhaus a registrovat se na něj můžete na emailu info@plato-ostrava.cz.

Prezentace prací a následná konzultace s Danielou a Lindou Dostálkovými proběhne 10. a 11. října a zaměří se zejména na sestavování uměleckých portfolií a vlastní prezentace umělců. Studentům i absolventům by měla sloužit ke zdokonalení a ujištění vlastní pozice v kontaktu s klienty i galeriemi. Daniela a Linda Dostálkovy působí v současnosti mimo jiné jako kurátorky PLATO a návštěvníci městské galerie se s nimi mohli v této roli setkat například u výstavních projektů Přípravný portrét mladé dívky, Heroic vs. Holistic nebo Garden of the future.

Kromě výše zmíněných aktivit v říjnu nabídne Galerie PLATO také přednášky sociologa Jiřího Přibáně a žurnalistky Agnieszky Wiśniewské, workshopy s umělci Jiřím Surůvkou a Hanou Puchovou nebo rodinnou dílnu inspirovanou architekturou socialistického realismu.