3. až 10. září 2022 se uskutečnilo 10. mezinárodní interdisciplinární sympozium umění, vědy a technologie Medea 2022 Ex Machina v řeckém městě Nafplio pod záštitou University of Peloponnese a starosty města Nafplio. Zúčastnění vědci a umělci z univerzit z Polska, Řecka a České republiky přednesli své příspěvky a prezentace ze širokého spektra aktuálních vědeckých a uměleckých fenoménů od kryptoměn po virtuální realitu. Akce se odehrávala v historické budově řeckého parlamentu. Nafplio má velký význam pro řecký stát, protože to bylo první hlavní město nově ustanoveného řeckého státu v roce 1829.

Součástí sympozia byla také výstava zúčastněných umělců spojená s prezentací uměleckých děl od užité grafiky po videoart. Českou republiku v tomto sympoziu zastupoval proděkan pro vnější, vnitřní komunikaci a tvůrčí činnost Pedagogické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Koudela, který zde vystavil a prezentoval svůj videoart nazvaný Deus Ex. Tento videoart tematizuje problémy stárnutí, reflexe vlastní identity a partnerských vztahů. Centrum vizuálních studií reprezentovali Tereza Čapandová (videoart „Relationship“) a František Kowolowski (OD:PAD). V kurátorském výběru, který za českou stranu připravil Tomáš Koudela, byli dále zastoupeni: Jiří Surůvka, David Možný, Petr Lysáček, Johan Lysáček a Max Lysáček. Setkání na sympoziu také přineslo zájem peloponéské univerzity v Nafpliu o navázání spolupráce a studentské výměny s Ostravskou univerzitou. Příští ročník sympozia Medea se bude konat na řeckém ostrově Korfu.