Každý zájemce si mohl zpříjemnit začátek týdne odpoledním tvořivým programem se spolkem UniFun. Bylo možné si vyrobit svou vlastní originální placku nebo namalovat vánoční přání. Do programu se zapojila také Katedra technické a pracovní výchovy, která na fakultu přinesla trochu tradice a lidové kultury. Doktor Jan Vaněk přichystal kompletní výbavu pro realizaci jednoho českého zvyku. Za hudebního doprovodu v podání doktora Václava Tvarůžky si každý mohl vyzkoušet lití olovem. Děkan Daniel Jandačka si odnesl z olova vytvarovaný strom, který symbolizuje solidaritu a pomoc druhým.

V 16:00 už se celé zimní atrium zaplnilo studenty a zaměstnanci. U stromečku zazpíval Komorní mužský pěvecký akademický sbor pod vedením doktorky Daniely Střílkové. Nechyběl ani vánoční proslovy děkana a doktora Pavla Moravce z Katedry pedagogické a školní psychologie. „Vánoce slavíme v době, kdy je nejdelší tma v roce. Symbolicky je temnoty kolem nás aktuálně hodně – války ve světě, neutěšená ekonomická situace naší země, napětí ve společnosti… Kéž nám světla na vánočním stromečku připomínají, že se temnoty kolem nás nemáme bát, ale máme na správných místech hledat světlo,“ pronesl Pavel Moravec.

Obklopeni světlem a vánoční atmosférou jsme si užívali příjemné chvíle plné pohody. V rukou jsme drželi teplý punč, který nás hřál a přidával vánoční vůni. Při společném povídání jsme si vychutnávali výborné pohoštění, které nám zpříjemnilo zimní odpoledne.