Návštěvnost festivalu předčila veškerá očekávání organizátorů. Počet lidí, kteří navštívili olympijský festival v Ostravě, překročil hranici 100 000 osob. Ve všední dny přišlo na připravený dopolední program celkem 2000 dětí z 35 škol z celého regionu.
Jak jsme podrobně informovali v předešlých reportážích, Katedra studií lidského pohybu PdF OU, s podporou Českého biatlonového svazu, měla po celou dobu festivalu připravený bohatý program, který se týkal biatlonu a běžeckého lyžování, jak pro základní školy, tak pro širokou veřejnost. Denně si přišlo vyzkoušet běh na lyžích kolem 700 návštěvníků a podobně to bylo se zájmem o střílení z laserové zbraně na biatlonové střelnici.  V biatlonových závodech a v závodech v běhu na lyžích organizovaných pro širokou veřejnost se zúčastnilo 687 závodníků ve čtyřech kategoriích. Velký zájem byl především o kategorii rodinné štafety dvojic, kdy startoval vždy jeden dospělý a dítě do 15 let. Také byl velký zájem o kategorii dětí do 11 let.
Ozdobou festivalu se staly dvě biatlonové exhibice ve štafetě dvojic, kterou KSLP zorganizovala ve dnech 18.2. a 24.2. 2018 . Pozvání přijali významné sportovní osobnosti Moravskoslezského kraje. Bývalí úspěšní sportovci- sportovní „legendy“ ČR, olympijští vítězové, kteří přišli na festival částečně zavzpomínat na dobu svých úspěchů, a také znovu po letech sportovně pobavit diváky a fanoušky při exhibicí ve sportu, který si navíc přivezl z Koreje dvě medaile a patří mezi nejúspěšnější a divácky nejsledovanější sporty v ČR.
Ostrava tak mohla slavit nejen úspěchy současných sportovců, ale připomenout si také úspěchy z minulých let a vzdát tak hold významným sportovcům, kteří vzešli z tohoto regionu.
Těchto dvou exhibicí se účastnili olympijští vítězové ve fotbale z roku 1980 a trojnásobní mistři československé fotbalové ligy, Verner Lička, Libor Radimec. Olympijský vítěz v ledním hokeji z Nagana a dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji, David Moravec. Jedni z nejlepších horolezců Leopold Sulovský a Libor Uher. Sedmnáctinásobná světová rekordmanka ve skoku o tyči, Daniela Bártová, které startovala na LOH jednou jako gymnastka a poté jako atletka. Vítěz Turné čtyř můstků a první Čech, který vyhrál i celkové hodnocení Světového poháru ve skocích na lyžích a čtyřnásobný účastník ZOH, Jakub Janda. Jakub Sucháček, rovněž reprezentant ve skoku na lyžích a účastník ZOH v Naganu. Petr Korbel, náš nejúspěšnější domácí stolní tenista, bronzový medailista z mistrovství Evropy, který na LOH startoval celkem pětkrát. Jindřích Vavrla, bývalý student Ostravské univerzity a účastník LOH v Barceloně. Aleš Depta, náš nejúspěšnější šermíř, bronzový medailista z mistrovství Evropy z roku 1991 a rovněž účastník LOH v Barceloně. Eva Kurfürstová, dvojnásobná účastnice ZOH v alpském lyžování.  Zdeněk Pavlíček, bývalý reprezentant v biatlonu a účastník ZOH v Innsbrucku. Jiří Sýkora, bývalý reprezentant v atletice a účastník LOH Moskvě. Rostislav Klesla, mistr světa v ledním hokeji do 20 let, mistr ELH, bývalý hokejový reprezentant a bývalý hráč NHL.  Petr Czudek, bývalý člen a kapitán basketbalového reprezentačního týmu a osminásobný vítěz nejvyšší české basketbalové ligy. Zdeněk Pospěch, bývalý fotbalový reprezentant, bývalý hráč Baníku Ostrava, AC Sparta, FC Kodaň a bývalý hráč Bundesligy.
Ceny předávali rovněž olympijský vítěz ve fotbale z roku 1980 a trojnásobný mistr československé fotbalové ligy Jaroslav Netolička se svou ženou Taťanou Netoličkovou, neméně úspěšnou atletkou, vicemistryni světa ze štafety 4×400 m a halovou mistryni Evropy, a také prorektor Ostravské univerzity pro vědu a tvůrčí činnosti, doc. Mgr. Pavel Drozd, Ph.D.
Pozvání přijal také Petr Hradecký, který byl dlouhé roky reprezentantem biatlonu ČR a je historicky nejúspěšnější juniorský reprezentant, který si z jednoho šampionátu (jun.mistrovství světa) dovezl tři medaile (zlato a dvakrát bronz). S Vlastimilem Vávrou ((juniorským vicemistrem světa ze štafety 2012 a současným biatlonovým expertem a komentátorem pro ČT sport) předvedli divákům ukázku biatlonu při vzájemném exhibičním soupeření.
Děkujeme všem sportovním příznivcům, kteří zavítali na Olympijský festival.
Za KSLP Marie Valová (koordinátorka biatlonu a běžeckého lyžování na olympijském festivalu v Ostravě)

biatlon exhibice 24.2.

biatlon. exhibice 18.2.

J.Vavrla, Z.Pavlíček, J.Netolička, T.Netoličková,J. Sucháček, A.Depta, E.Kurfürstová, R.Klesla, L. Radimec, P.Korbel, V.Lička, M.Valová, V.Vávra, L.Uher, P.Hradecký, P.Czudek