Od pátku 20. září se vestibul City Campusu promění v jedno ze sběrných míst materiální pomoci obyvatelům na Krnovsku, kteří nyní bojují s následky povodně. Potřebné věci lze nosit také na všechna sběrná místa Slezské diakonie.

Aktuální potřeby materiálu budou pravidelně revidovány podle potřeb, které zástupci Slezské diakonie zjišťují přímo na Krnovsku. Momentálně probíhá v místech zasažených povodní úklid.

Akutně jsou zapotřebí:

• Vysoušeče

Aktuální seznam potřebného materiálu (24. 9. 2024, 13:00):

• Balená voda (5 l barely)
  • Pevné gumové úklidové rukavice
  • Dezinfekční ubrousky
  • Savo proti plísním
  • Primalex bílý
  • Zednické škrabky

Sběrné místo na City Campusu OU na Černé louce funguje od pátku, každý všední den od 8 do 16 hodin. Materiál je možné odevzdat na recepci budovy sportu Pedagogické fakulty. Veškerý nasbíraný materiál bude následně převezen na vybrané místo na Krnovsku a dále distribuován do míst, kde je potřeba nejvíc.

Více možností, jak materiálně či finančně pomoci nebo si o pomoc požádat, naleznete na webu pomahame.osu.cz. Zde najdete přehledně na jednom místě veškeré informace spojené s Ostravskou univerzitou a popovodňovou pomocí.

Pokud máte možnost a energii zapojit se přímo a aktivně do dobrovolnické činnosti, můžete od 23. září přiložit ruku k dílu při odklízení následků povodní ve středisku pro seniory s poruchami paměti SILOE Ostrava v Ostravě-Nové Vsi. Více informací se dozvíte v tomto dokumentu.

Spolu to zvládneme. Děkujeme všem za pomoc!