Ostravská univerzita představí na festivalu Colours of Ostrava své vědce

Autor: , 13. 7. 2018

Festival Colours of Ostrava startuje ve středu 18. července a od čtvrtka pokračuje i s naším programem. Diskuzní scéna Na kafe s..., kterou sdílíme s VŠB-TUO, představí vědce obou univerzit.

Diskuzní scéna v rámci festivalu Colours of Ostrava začíná ve čtvrtek od 14 hod. zakončení je pak v sobotu 21. července. Celá série “Na kafe s…” probíhá v Divadélku vědy ve Velkém světě techniky. Podívejte se na harmonogram jednotlivých přednášek.

Čtvrtek 19. července

14:00 – 15:00 – BEZPEČNOST V KYBERPROSTORU: Na internetu jako doma? Na kafé s… Filip Řezáč (VŠB-TUO).
15:30 – 16:30 – RAPID RE-HOUSING: Jak vrátit rodiny bez domova do hry? Na kafé s… Eliška Černá a Petr Kubala (OU).
17:00 – 18:00 – KNIHOVNY JAKO NEJSTARŠÍ MÍSTA SDÍLENÍ VĚDOMOSTÍ. Na kafé s… Pavla Rygelová, Jiří Marek a Tereza Simandlová (VŠB-TUO).
18:30 – 19:30 – PROČ VLASTNIT, KDYŽ MŮŽEME SDÍLET? Přinese Sharing Economy benefity každému nebo je to jiná forma hyperkapitalismu? Na kafé s… Nicole Horáková (OU).

Pátek 20. července

14:00 – 15:00 – SDÍLENÍ EVOLUČNÍCH INOVACÍ aneb Proč nás (současná) antibiotika nespasí navždycky. Na kafé s… Marek Eliáš (OU).
15:30 – 16:30 – CO SDÍLÍME NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH: Je ještě něco, co o nás Big Brother neví? Na kafé s… Pavel Krömer.
17:00 – 18:00 – DĚTSTVÍ – NAŠE BUDOUCNOST? Na kafé s… Miriam Prokešová (OU).

Sobota 21. července

14:00 – 15:00 – E-MOBILITA, CARSHARING, SAMOŘIDITELNÁ AUTA. Na kafé s… Petr Šimoník (VŠB-TUO).
15:30 – 16:30 – POD TLAKEM MIKROBŮ: Sdílený prostor lidí a mikroorganismů. Na kafé s… Rastislav Maďar (OU).
17:00 – 18:00 – SPOLU PRO MĚSTO: Existuje trenažér pro plánování města? Na kafé s… Eva Špačková a Tomáš Čech (VŠB-TUO).

Nezapomeňte tedy naši diskuzní scénu na Colours of Ostrava navštívit. Pro každého z vás máme připravenou výbornou kávu, relax zónu s pohodlným sezením a atmosféru k nezaplacení. Více o tématech přednášek se dočtete na stránkách Meltingpotu, který zajišťuje diskuzní program festivalu Colours of Ostrava.