Potkali jste minulý týden v prostorách IKEA Ostrava studenty v tričkách University of Ostrava? Zaslechli jste zvuky lesních rohů, které se rozeznívaly celým patrem? Viděli jste mediky s různými zdravotními pomůckami nebo přírodovědce, kteří radili lidem, jak pečovat o zakoupenou rostlinu? Nešálil vás zrak ani sluch. Od úterý 26. února do soboty 2. března v IKEA Ostrava totiž probíhaly workshopy Ostravské univerzity.
Program zahájili umělci s oblíbenou metodou sítotisku. Originální obrázky, tašky nebo textilie si mohl odnést kdokoli, kdo původně přišel třeba jen nakupovat. Následující den se návštěvníci rozpohybovali s katedrou studií lidského pohybu, kde si mohli mimo jiné změřit své tělesné složení.
Ve čtvrtek pak hornové kvarteto rozeznělo celé horní patro nákupního centra a vykouzlovalo úsměv na tváři nejednoho kolemjdoucího. Následující den se vrátili na scénu umělci se sítotiskem, kde se neustále stály fronty. Společnost jim dělaly holky z asociace studentů psychologie, které se zaměřily na psychologii prostoru a také barev. Spodní patro ovládli botanici, kteří poradili s pěstováním rostlinek a „na zoubek“ jste se jim mohli podívat i pomocí mikroskopu.
Osvětový program připadl na sobotu. Medici z IFMSA CZ Ostrava se zaměřili na měření tlaku a povídání o prevenci, učili návštěvníky první pomoci a také základům chirurgického šití na umělých kůžích. V jejich portfoliu nechyběla ani medvídková nemocnice, ve které děti v bílých pláštích zachraňovaly život plyšového medvídka ležícího na operačním sále.
Všemi pěti dny pak návštěvníky prováděli zástupci Poradenského centra, u kterých jste si mohli zkonzultovat správnou a vhodnou podobu CV, zjistit si více o studiu na Ostravské univerzitě a celkově o jejich službách, které poskytují.
A protože workshopy Ostravské univerzity v IKEA Ostrava sklidily úspěch a ne všichni vystáli nekonečné fronty, další společnou akci nákupního centra a univerzity můžete očekávat v termínu od 11. do 13. dubna, kde kromě vnitřních prostor ovládne Ostravská univerzita také vnější část prodejny. Více informací přineseme již brzy právě zde na OU@live!
Foto: Eva Bartovičová