Ostravská noc vědců na Pedagogické fakultě

Autor: Diana Svobodová , 11. 10. 2017

Pestrý program připravený akademiky PdF se návštěvníkům líbil

I v letošním roce se Pedagogická fakulta OU připojila k programu Ostravské noci vědců v budově na ul. Mlýnské velmi zajímavými aktivitami, jimiž pedagogové a studenti zaujali návštěvníky všech generací, kteří na tuto večerní akci, organizovanou tentokrát pod heslem „Mobilita“, zavítali.

Pod názvem „Černobílý svět: život s klapkami na očích“ se mohli seznámit s tím, jaká je mobilita člověka se zrakovým postižením. „Putování za nářečími“ zavedlo návštěvníky do různých koutů naší země, studentky v tradičních krojích prezentovaly ukázky nářečních výrazů a lidové slovesnosti. Dále se mohli návštěvníci seznámit s „EBRU“ – velmi efektní tureckou technikou malování na hladině vody, nahlédnout do „Tajemství mysli“ a vydat se na hranice vědy a magie mezi skutečností a fikcí, nebo se v rámci aktivity „Rozšířená realita ve vzdělávání“ podívat na vzdálená místa díky tabletu nebo mobilnímu telefonu. Nejen dětské účastníky zaujaly „Elektrostavebnice ve světě dětí a dospělých“ nebo ovládání chůze či robotické ruky, jež bylo součástí programu „Hýbeme se s roboty“. Na „Proměny energie“ byla zaměřena originální rodinná science show založená na zajímavých experimentech. Pod názvem „Homo migrans“ byly pro návštěvníky připraveny i cizojazyčné aktivity a také stylové občerstvení – každý mohl ochutnat tradiční anglický čaj či španělské speciality, popovídat si se zahraničními studenty Pedagogické fakulty a vyzkoušet si své znalosti cizích jazyků. Součástí programu bylo jako vždy i vystoupení Vysokoškolského pěveckého sboru Ostravské univerzity a „Věda v krimi praxi“ byla ke zhlédnutí v podání kriminalistických techniků PČR – Městského ředitelství policie Ostrava.

Věříme, že všichni návštěvníci odcházeli v pátek 6. října v pozdních večerních hodinách spokojeni, pobaveni a poučeni a všem zúčastněným kolegům a studentů děkujeme za přípravu a organizaci programu.

Putování za nářečími

Ebru