Olympijský festival v plném proudu

Autor: Marie Valová , 15. 2. 2018

Přijďte si také zažít Olympiádu a fandit našim biatlonistům s námi.


Olympijský festival

Zimní olympijské hry v korejském  Pchjongčchangu odstartovaly a s nimi odstartoval také Olympijský festival v Ostravě.  Katedra studií lidského pohybu PdF  připravila pro návštěvníky nabitý biatlonový a běžkařský program.

Na biatlonovou střelnici a běžecký ovál zatím zavítal snad každý návštěvník, protože všichni si chtějí alespoň na chvíli vyzkoušet střílet jako Veronika Vítková a Michal Krčmář.  Náročné spojení zátěže a okamžité koncentrace na střelbu v samotných biatlonových závodech, které katedra studií lidského pohybu pro návštěvníky festivalu připravila, si přišlo vyzkoušet už celkem 134 závodníků.

Zájem je také o závody v běhu na lyžích volnou technikou, kterého se v neděli zúčastnilo 40 závodníků. Závodí se vždy ve 4 kategoriích. Největší zájem byl o kategorii KR- rodinnou štafetu dvojic, kde startoval vždy jeden dospělý a dítě do 15 let.  Dále se závodí v kategoriích   K11- děti do 11let, K15 – děti 12-15 let, K99- 16 let a více. Šikovné instruktorky z katedry studií lidského pohybu s úsměvem pomáhají malým návštěvníkům v jejich prvních krůčcích a také zdokonalují zájemce v technice běžeckého lyžování.

V informačním stanu Ostravské univerzity si příchozí otestují, zda rozumí biatlonové hantýrce, menší děti si zasoutěží v hodu na přesnost a pokud je velká zima tak se mohou zahřát soutěživým běháním. Nejmenší návštěvníky potěší biatlonová omalovánka s kvízem.

Olympijský festival

Olympijský festival

Olympijský festival

Olympijský festival

Olympijský festival

Olympijský festival