Učebny, cvičebny, tělocvičny a hudební sály City Campusu Ostravské univerzity se tento týden poprvé naplnily studenty. Od tohoto semestru se v kampusu na Černé louce vzdělávají budoucí trenéři, učitelé, hudebníci, produkční nebo grafici. „Těšíme se, že tady na podzim přivítáme nové studenty programech jako jsou učitelství pro střední a pro základní školy, rekreace a zdraví, trenérství, zdraví, sport a technologie, grafický design, komorní hudba nebo produkce v kulturních a kreativních odvětvích,“ jmenuje vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace OU Adam Soustružník. Všichni zájemci o studium se do stovek programů mohou hlásit do 15. března.

Kampus pro celou univerzitu

Nový kampus však nebude sloužit pouze studentům Pedagogické fakulty a Fakulty umění, setkávat se zde mohou i studenti z dalších fakult Ostravské univerzity. A pokud si chtějí učebny vyzkoušet oficiálně a na vlastní kůži s motivací zisku nějakého toho kreditu, není lepšího nápadu, že si tady zapsat své volitelné („céčkové“) předměty.

Stejně tak si mohou ve svém volném čase užívat pobytového schodiště a střešního oválu sportovního zázemí, běžecké dráhy, workoutového hřiště nebo joga postu. Rozjímat pak mohou na nové Lavičce Václava Havla. A jak to může takové odpoledne vypadat v praxi? Nejprve, za hezkého počasí, se zahřejete na střešním oválu, zaposilujete si na střešním workoutovém hřišti anebo se protáhnete u jógy s výhledem na Ostravici a v kulisách dominant ostravského centra. V jiný den pak třeba zhlédnete zajímavou výstavu nebo se zaposloucháte do libozvučných tónů v budově Fakulty umění.

Injekce kultury a sportu pro celou Ostravu

Zajít si sem zaběhat na unikátní levitující ovál, na taneční hodinu, lezeckou stěnu nebo využít poradnu pohybových programů bude moct od března také veřejnost a místní sportovní kluby. „S certifikovaným gymnastickým sálem nebo halou pro míčové sporty o velikosti tří basketbalových hřišť bude příležitostí sem zavítat určitě mnoho,“ zve děkan Pedagogické fakulty OU Daniel Jandačka.

Pro Ostravany tady vznikne také další atraktivní místo, kam mohou za kulturou. Součástí kampusu je galerie ve stylu white cube a komorní sál pro 242 diváků. „Posluchačům přinese opravdu luxusní hudební zážitky, nejen díky vynikající akustice, ale právě díky interpretům, hudebníkům, kteří Fakultu umění absolvovali, studují zde nebo zde jako pedagogové připravují nadějné talenty. Uslyšíte zde špičkové nástroje včetně koncertních křídel Steinway & Sons v hodnotě bezmála 5 milionů korun, které univerzita pořídila pro koncertování právě tady,“ říká doktor Michal Bárta z Fakulty umění a dodává, že FU počítá s tím, že bude pro komorní sál připravovat vlastní koncertní sezónu, tak jako to dělá filharmonie nebo divadlo.