Podzim je neodmyslitelně spojený nejen se začátkem školního roku, popřípadě semestru, ale také se studijními veletrhy, kde se vysoké školy představují uchazečům o studium na jednom místě. Ostravskou univerzitu jste takto mohli potkat na Gaudeamu nejprve v Bratislavě, odkud si dokonce odvezla stříbro ze soutěže o nejlepší expozici, následně v Brně a nedávno taky na veletrhu Student a Job v Ostravě.

Aktuální informace související se studiem na Ostravské univerzitě nebo s podáváním přihlášek najdete na webu speciálně určeném uchazečům – www.studujOstravskou.cz. Můžete si tam projít i jednotlivé studijní oblasti nebo si studijní programy vyfiltrovat dle vašich zájmů. Je to zkrátka to pravé místo, kudy se vydat na Ostravskou univerzitu.

Zástupců všech šesti fakult jste se ptali na vše, co vás zajímalo – na studijní programy, přijímačky, uplatnění po studiu nebo na atmosféru na jednotlivých fakultách. Dělali vše, co mohli, aby zodpověděli vše dopodrobna, fakticky přesně, ale zároveň jednoduše a srozumitelně.

Pokud jste se za námi na veletrzích stavili, máme z toho velkou radost a za návštěvu děkujeme! Každopádně chápeme, že ne každému to muselo vyjít, veletržní atmosféra navíc není úplně pro každého. A hlavně, na veletrzích vám o atmosféře na fakultách musíme vyprávět, zatímco na návštěvě u nás na univerzitě ji můžete zažít.

Poznejte na vlastní kůži atmosféru fakult na Ostravské

Nejen z tohoto důvodu vás zveme na Den otevřených dveří Ostravské univerzity, který se bude konat 26. ledna 2024 na všech šesti fakultách. Pokud chcete být v obraze, sledujte stránku studujOstravskou.cz a sociální sítě univerzity i jednotlivých fakult. Prohlédnete si fakultní zázemí, setkáte se s vyučujícími, studijními poradci i současnými studenty a uděláte si jasnou představu o tom, kde chcete začít svůj příběh.

Pozor! Přírodovědecká fakulta si připravila ještě jeden Den otevřených dveří PřF OU, ten se bude konat už v pondělí 18. prosince! Dopolední blok bude připraven pro školy, odpolední (mezi 12. a 16. hodinou) pro jednotlivce.

Skvělou možnost ptát se z pohodlí svého domova, ale třeba i z kavárny nebo výletu, budete mít díky takzvaným Live Q&A, tedy Otázkám & Odpovědím – ty budete moci pokládat živě studentům ze všech fakult na našem instagramovém profilu. Konat se budou na přelomu února a března, přesné datum v předstihu oznámíme.

Tip pro nerozhodnuté uchazeče

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou cestou byste se na vysoké chtěli vydat, máme pro vás tip. Poradenské a kariérní centrum Ostravské univerzity zve všechny studenty třetích a maturitních ročníků středních škol, kteří se rozhodují o svém dalším studijním zaměření, nebo pracovním uplatnění, na workshop s názvem „Na co se hodím a který obor si mám vybrat?

Workshopy proběhnou: 7. prosince (14:00–18:00), 25. ledna (9:00–15:00) a 15. února (9:00–15:00). Kurzy a akce Poradenského a kariérního centra OU jsou zájemcům o studium poskytovány bezplatně.