Konkrétní podzim je název každoroční přehlídky tvorby členů Klubu konkretistů 3 a hostů, pořádané během září a října v několika galeriích v Hradci Králové a okolních městech.

Výstavy mají ukázat, že Nová citlivost, geometrické tvarosloví a intermediální přístup k tvorbě jsou stále podnětné. Projekt rovněž představuje dialog původního konkretismu, který usiloval o racionálnější, čistší umění mysli, se současnými tendencemi nezobrazivé tvorby. Jednotícím tématem letošního ročníku jsou souvislosti mezi výtvarným a hudebním uměleckým vyjadřováním.

Kurátorkou zářijové výstavy byla Martina Vítková; na říjnové presentace kurátorsky dohlížel docent Jakub Guziur z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Z členů a spolupracovníků této katedry se výstav dále účastní doktor Milan Cieslar a doktorka Dáša Lasotová. Výstavy můžete navštívit od 4. října do 1. listopadu v královéhradecké Galerii Škroupovka a v prostorách Filharmonie Hradec Králové.

Autoři vystavující ve Filharmonii Hradec Králové:

Jana Babincová, Jan Dudešek, Tereza Blažková, Josef Haring, Pavel Hayek, Šárka Hrouzková, Ditta Jiřičková, Václav Kočí, Václav Malina, Michal Pšenička, Miloš Šejn, Zdeněk Šplíchal, Pavel Štýbr​

Autoři vystavující v Galerii Škroupovka:

Karel Adamus, Milan Cieslar, Eva Francová, Jolana Havelková, Lubomír Hruška, Zbyněk Janáček, Olga Karlíková, Inge Kosková, Dáša Lasotová, Štěpán Málek, Ian Mikyska, Eduard Ovčáček, Jiří Šigut, Miloš Šejn, Pavla Vaculíková, Lenka Vilhelmová, Jan Wojnar