Krásné události hostil ve středu City Campus Ostravské univerzity – kromě oslavy 70 let Pedagogické fakulty OU to byla společná imatrikulace prvních ročníků přímo na schodech budovy sportu a následně také zahájení akademického roku, akce OUpener. Děkanky a děkani všech fakult společně s rektorem nejprve prvačky a prváky přivítali na Ostravské univerzitě a přinesli velmi inspirativní proslovy. Posléze došlo dokonce i na mexické vlny!

Na OUpeneru se představily nové i již tradiční studentské organizace, byl prostor si zasportovat, osvěžit se nápoji a občerstvit se dobrým jídlem. Doufáme, že jste navštívili stánky Poradenského a kariérního centra, Centra Pyramida, Univerzitní knihovnyCentra mezinárodní spolupráce nebo že jste si koupili něco ze stylového merche v našem OUshopu. Pokud jste se nestihli zastavit nebo by vás zajímalo něco dalšího, neváhejte pracovníky center oslovit – kontakty najdete na jejich stránkách. OUshop se těší na vaši návštěvu každý všední den mezi 9 a 17 hodinou ve Welcome centre OU na Mlýnské ulici.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili imatrikulace, i těm, kteří s námi společně zahájili nový akademický rok. Přejeme, ať je to akademický rok šťastný, energický a plný úspěchů!

Jak jste si užili imatrikulaci, koncerty i celkovou atmosféru OUpeneru, si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

Foto: Lía González a Vašek Čajka