A co všechno jsme zažili? Během jednoho týdne jsme se stali opravdovými vesmírnými badateli a zjistili jsme odpovědi na ty nejzáludnější otázky! Proč má Měsíc tolik pupínků? Proč se Mars červená? Proč je Země kulatá a modrá? A víte, proč má Saturn svůj „Hula Hop“? A co teprve prdící a smrdící sopky – o těch jsme se dozvěděli úplně všechno! A dokonce jsme si vytvořili svůj vlastní hokus pokus s chrlící lávou.

V průběhu tábora jsme se věnovali nejen teoretickým, ale i praktickým aktivitám, které dětem přiblížily svět technologií a vesmíru. Navštívili jsme dětské hřiště s vesmírnou tematikou, kde mohly děti interaktivně zkoumat různé aspekty kosmu, a nechyběla ani osvěžující zastávka na zmrzlinu, jež všem dodala energii na další aktivity.

Velkým přínosem tábora u dětí byl rozvoj jejich informatického, algoritmického a kreativního myšlení. Děti si vyzkoušely různé robotické hračky, jako jsou Ozoboti a Dash&Dot, na počítačích, ale i iPadech, vytvářely vlastní originální digitální příběhy, a navíc se seznámily s moderními AI aplikacemi, které jim umožnily prozkoumat nové technologie zábavnou formou.

Mnoho táborových her a zábavných výzev děti zcela pohltilo. Společně jsme řešili hádanky, luštili šifry a vytvářeli tajné kódy. Tím se děti nejen bavily, ale také rozvíjely své logické myšlení a schopnost spolupráce v týmu. Mezi nejzajímavější aktivity patřilo vytváření modelu sluneční soustavy, pokus se sopkou chrlící lávu a další zábavné experimenty dětem přibližující vědecké principy hravou formou. Každý den byl navíc obohacen o pohybové hry a procházky venku – ty zajišťovaly, že děti měly dostatek pohybu a mohly si užít pobytu na čerstvém vzduchu.

Druhý ročník našeho tábora se opět úspěšně vydařil a my bychom rády poděkovaly všem dětem za jejich nadšení a zvídavost, a také rodičům za jejich důvěru v nás a všechny ty pochutiny, jež nás a děti po celý týden zásobovali. Týden plný inspirace a objevů nám připomněl, že vesmír je nekonečným zdrojem zázraků čekajících na své odhalení. Možná právě mezi našimi mladými táborníky vyrůstá budoucí generace vědců a badatelů, kteří budou odhalovat další tajemství vesmíru!