Festival OKO se skládá ze čtyř částí. V Oficiálním výběru bude uvedeno šest snímků ze světových festivalů. Ve filmech se rozebírají témata války, domova, uprchlických táborů, pohledu mladé generace na uplynulé události, ale i na současnost. Patří mezi ně např. Národ statečných, Andělé v Americe či rozhovor s Volodymyrem Zelenským.

V rámci kurátorského výběru se můžete těšit např. na ruského režiséra Vadima Kostrova, který představí své tři snímky a seznámí vás s tím, jaká s sebou nese rizika natáčení v Rusku. Dramaturg karlovarského festivalu Martin Horyna a režisér a kameraman Lukáš Kokeš rozeberou tvorbu umělce Yuriho Ancarniho a Yvon Teysslerová uvede film Františka Vláčila.

V krátkometrážní soutěži se budou prezentovat čeští studenti z FAMU a Národní filmové a televizní školy v Londýně. Poslední částí je audiovizuální večer v městské galerii současného umění Plato, kde se představí umělci jako Nina Pixel, Organ Tapes nebo Martyyna.

Hlavní hostkou bude kameramanka Catherine Goldschmidt, která popíše svoji spolupráci na seriálech jako byl například prequel Hry o trůny nebo Doctor Who. Kromě toho se zúčastní i diskuze na téma žen za kamerou, kterou bude moderovat dramaturgyně Louise H. Johansen.

Celý program včetně podrobného harmonogramu najdete zde.