Výstava je otevřená od 3. září do 24. září vždy ve všední dny od 14:00 do 18:00. Vernisáž za účasti architektů je 2. září v 17:00. Online diskuze o projektu pak 7. září v 18:00.

„Už za rok budeme kolaudovat naše nové budovy na Černé louce. Konečně nazrál čas ukázat veřejnosti, co všechno do centra Ostravy přinesou,“ říká rektor Ostravské univerzity Jan Lata. Na výstavě si návštěvníci projdou kampus ve virtuální realitě, prohlédnou si modely budov a dozví se, co všechno v kampusu Ostravské univerzity, který je otevřený studentům i místním, budou moci zažít.

„Už za rok budeme kolaudovat naše nové budovy na Černé louce. Konečně nazrál čas ukázat veřejnosti, co všechno do centra Ostravy přinesou.“

„Je správné, že se Ostravská univerzita a Městský ateliér prostorového plánování a architektury spojili, aby formou výstavy seznámili Ostravany s velmi blízkou budoucností Černé louky a jejího nejbližšího okolí. A moc se těším, že nový univerzitní kampus, jehož výstavbu Ostrava významně podpořila, přispěje k dalšímu oživení centra města,“ říká primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura. MAPPA tak naplňuje své poslání popularizovat témata spojená s rozvojem města.

Součástí výstavy je panelová diskuze k projektu kampusu na Černé louce, kterou bude Ostravská univerzita streamovat online 7. září v 18:00 na Facebooku a YouTube. Hosty online diskuze budou Jan Lata, městský architekt Ondřej Vysloužil, architekt Klastru umění a designu Kamil Mrva, projektant budovy Zázemí sportu a behaviorálního zdraví Pavel Hynčica, děkan Pedagogické fakulty Daniel Jandačka a za Fakultu umění Michal Bárta.

Už teď se můžete ptát účastníků diskuze na vše, co vás o projektu kampusu zajímá přes Sli.do a hashtag #citycampus.

Nový kampus Ostravské univerzity | City Campus Černá louka