Pokud jste už četli článek o blížícím se festivalu Za kariérOU, tak víte, že kromě spousty zajímavých přednášek, možností potkat se s budoucími zaměstnavateli a vyzkoušení si všemožných praktických rad na workshopech vás čeká taky nabitý doprovodný program. Ten si vzala na starost naše studentská organizace Younie a rozhodla se tento den pojmout ve velkém stylu jako Zahájení majálesového měsíce!

Již od rána se můžeme vidět na nádvoří mezi budovami City Campusu v Chill-zóně studentského městečka, kde si odpočinete od víru kariérních nabídek na lehátkách, schodech nové budovy Zázemí sportu a behaviorálního zdraví nebo jen tak na trávníčku. Občerstvit se budete moci v některých z foodtrucků a nebojte, myslíme také na kávu i další nápoje, které vám vlijí energii do žil.

A co by bylo studentské městečko bez studentské zábavy? Celý den se na vás budou těšit zástupci studentských organizací. S námi na stánku Younie si zahrajete některou z tradiční her jako je variace na BeerPong nebo Pivškvorky. Dále můžete pokračovat na stánek největšího hudebního festivalu pořádaného studenty – Majálesu Ostrava. Tady si budete moci zakoupit lísky na festival a podívat na všechny akce, které v Majálesovém měsíci uspořádáme. Odpoledne navíc chystáme hudební ochutnávku v duchu pravého festivalu.

Od 14:30 nás čeká našlapaný hudební program. Jako první vystoupí ostravská skupina Neminem, výherci lokálního kola University Band Contestu, kteří hrají vlastní funkově pojaté písničky ve stylu rocku, popu i folku. Dalším účinkujícím bude ostravská písničkářka Veronika Boráková alias Nika, debutující albem Flesh & Soul, označená časopisem Headliner za jednu z 50 nadějí české scény – v létě si ji budete dokonce moct poslechnout třeba na Colours of Ostrava. A připraveno máme ještě jedno příjemné překvapení! Na to si ale budete muset ještě chvíli počkat.

A nachystáno toho máme ještě mnohem více. Milujete deskovky? To studentská organizace Kostka taky! Pokud přijdete na jejich stánek, jistě neodoláte a zahrajete si, případně vám vždy dají zaručený tip na další zajímavé deskovky z jejich nekonečné zásoby. Pokud vám geografie a cestování není cizí, bude se vám líbit u stánku mezinárodního studentského spolku EGEA. Podívejte se, jaké akce pořádají během celého roku a poslechněte si i o jejich plánované cestě do Finska. Zahraničí z druhé strany můžete poznat i díky ESN OU. Ti se starají o každého Erasmus studenta, který studuje na naší univerzitě, od chvíle, kdy přijede, až po jeho úspěšný návrat do své země. Celý jeho pobyt se mu pak snaží nabít zábavou a nezapomenutelnými vzpomínkami. A nesmí chybět ani nejoblíbenější studentský klub z kolejí Jana opletala Áčko Hladnov, který má nachystané to nejlepší, co jejich podnik nabízí, a k tomu kopec legrace u soutěží a pozvánky na plánované akce.

Těšíme se, že se potkáme nejen se všemi studenty Ostravské univerzity, protože věříme, že studentská energie proudí v celé Ostravě! Děláme všechno pro to, ať máte na co vzpomínat.

Facebookovou událost akce najdete tady.