Lékařská fakulta má zbrusu novou nutriční poradnu

Autor: , 2. 8. 2019

Lékařské fakulta otevřela svou vlastní nutriční poradnu, která je přístupná veřejnosti, pacientům i zaměstnancům OU. Do budoucna také poskytne zázemí vědě a výzkumu.

Dne 1. srpna 2019 Lékařské fakulta slavnostně otevřela nutriční poradnu, specializované zařízení ambulantního typu. Své služby zbrusu nové zdravotnické pracoviště nabízí nejen široké veřejnosti a pacientům, ale i zaměstnancům Ostravské univerzity. Nabízené poradenství zahrnuje služby v oblasti výživy, dietologie i životního stylu, jež se nezakládají na populistických názorech a nepodložených pověrách, ale na odborných stanoviscích a nejaktuálnějších poznatcích o výživě člověka.

Nutriční poradna disponuje špičkovým vybavením – bioelektrickým impedančním analyzátorem, metabolickým analyzátorem, samozřejmě nechybí ani kalibrovaná osobní váha či pásový svinovací metr k měření tělesných obvodů. Klienti jsou v těch nejlepších rukou kompetentních nutričních terapeutek, které v rámci své práce zpracují anamnézu, a s pomocí profesionálních nutričních softwarů vyhotoví rozbor stravovacích návyků. S nutriční terapií v praxi se zde seznámí i studenti oboru Nutriční terapeut, kteří zde získají další odborné znalosti i přímé zkušenosti.

Nejnovější pracoviště Lékařské fakulty taktéž nabízí zázemí pro vědu a výzkum. Uplatnění zde naleznou jak vědecko-výzkumné týmy, tak i jednotlivci. V případě zájmu o spolupráci se obracejte na na proděkana pro vědu a výzkum doc. MUDr. Václava Procházku, Ph.D. (vaclav.prochazka@fno.cz) nebo na vedoucí projektového oddělení paní Mgr. Moniku Chobotovou, Ph.D. (monika.chobotova@osu.cz).

Nutriční poradnu naleznete v areálu INLEK (budova ZY, místnost 173).

Podrobnější informace o nabízených službách jsou k dispozici zde.

Stáhnout (PDF, 1.84MB)