Koncert ze známých i nově objevených skladeb Theobalda Böhma

Autor: , 1. 11. 2018

Flétnový koncert, úterý 20. listopadu, v 19:00 hodin v Českém rozhlase Ostrava

Fakulta umění si Vás dovoluje pozvat na další koncert z cyklu Hudebních večerů Ostravské univerzity v Českém rozhlase Ostrava.

Koncert je věnován Theobaldu Böhmovi (1794 – 1881), bavorskému dvornímu muzikantovi, virtuóznímu flétnistovi a oslavovanému skladateli a vynálezci. Roku 1847 patentoval nový typ flétny s chromatickou mechanikou, který se používá dodnes.

Na flétnovém koncertě budou účinkovat nejen studenti Fakulty umění Ostravské univerzity, ale také flétnisté z vysokých uměleckých škol ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) za klavírního doprovodu Radany Foltýnové.

Donát Albrecht / flétna / Maďarsko

Vanessa Gasser / flétna / Rakousko

Michaela Blažková / flétna

Maxime Paschoud / flétna / Švýcarsko

Riko Sakamoto / flétna / Japonsko

Anna Talácková / flétna

Radana Foltýnová / klavír

Již tradičně se koncert koná v úterý a to 20. listopadu v 19 hodin ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Vstupné: DOBROVOLNÉ. Z důvodu omezené kapacity sálu si rezervujte vstup buď na čísle 553 462 931 nebo na e-mailové adrese: vstupenky.fu@osu.cz.

Pro zájemce o dílo Theobalda Böhma jsme připravili i přednášku na téma “ŽIVOT THEOBALDA BÖHMA V OBRAZECH” o životě flétnisty, skladatele a i významného vynálezce. Přednášet bude pra-pra vnuk Th. Böhma – LUDWIG BÖHM. Překlad do češtiny je zajištěn. Přednáška se koná v týž den tedy v úterý 20. listopadu od 10:00 do 11:30 v Komorním sále Fakulty umění, Českobratrská 16, Ostrava. Přednáška je volně přístupná.

Těšíme se na viděnou.