Fakulta umění si Vás dovoluje pozvat na další koncert z cyklu Hudebních večerů Ostravské univerzity v Českém rozhlase Ostrava.
Koncert je věnován Theobaldu Böhmovi (1794 – 1881), bavorskému dvornímu muzikantovi, virtuóznímu flétnistovi a oslavovanému skladateli a vynálezci. Roku 1847 patentoval nový typ flétny s chromatickou mechanikou, který se používá dodnes.
Na flétnovém koncertě budou účinkovat nejen studenti Fakulty umění Ostravské univerzity, ale také flétnisté z vysokých uměleckých škol ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) za klavírního doprovodu Radany Foltýnové.
Donát Albrecht / flétna / Maďarsko
Vanessa Gasser / flétna / Rakousko
Michaela Blažková / flétna
Maxime Paschoud / flétna / Švýcarsko
Riko Sakamoto / flétna / Japonsko
Anna Talácková / flétna
Radana Foltýnová / klavír

Již tradičně se koncert koná v úterý a to 20. listopadu v 19 hodin ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava.
Vstupné: DOBROVOLNÉ. Z důvodu omezené kapacity sálu si rezervujte vstup buď na čísle 553 462 931 nebo na e-mailové adrese: vstupenky.fu@osu.cz.
Pro zájemce o dílo Theobalda Böhma jsme připravili i přednášku na téma “ŽIVOT THEOBALDA BÖHMA V OBRAZECH” o životě flétnisty, skladatele a i významného vynálezce. Přednášet bude pra-pra vnuk Th. Böhma – LUDWIG BÖHM. Překlad do češtiny je zajištěn. Přednáška se koná v týž den tedy v úterý 20. listopadu od 10:00 do 11:30 v Komorním sále Fakulty umění, Českobratrská 16, Ostrava. Přednáška je volně přístupná.
Těšíme se na viděnou.