Fakulta umění Ostravské univerzity si Vás dovoluje srdečně pozvat na koncert 21. března 2019 v 18 hodin do prostor obřadní síně Slezskoostravské radnice.
Na violoncello zahraje uznávaný český violoncellista Tomáš Jamník za klavírního doprovodu vynikající Renáty Ardaševové.
Zazní skladby od Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, Roberta Schumanna a Bohuslava Martinů.
Vstupné je 0,-Kč.
Rezervace míst na e-mailové adrese michaela.weimann@osu.cz
Těšíme se na vás!
Tomáš Jamník
(*1985, Praha) je český violoncellista, v současnosti žije v Berlíně. V roce 2006 zvítězil na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, kde obdržel řadu dalších zvláštních cen, včetně Ceny Českého rozhlasu, Ceny Olega Podgorného, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Nadace Pro Harmonia Mundi a Ceny Nadace Život Umělce. Stal se též finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fourniere Award 2011 v Londýně. Je uměleckým vedoucím Akademie komorní hudby a uměleckým ředitelem Ševčíkovy akademie. V roce 2016 spustil projekt Vážný zájem na podporu domácích koncertů vážné hudby, který úspěšně vyhledává nové publikum vážné hudby. V sezóně 2019/20 čeká Tomáše velký Dvořákovský projekt. V rámci něj bude rekonstruovat a veřejně provede téměř neznámý Dvořákův violoncellový koncert A dur na festivalu Dvořákova Praha. Také se ujme jeho nové edice tohoto koncertu pro nakladatelství Bärenreiter. Pro firmu Supraphon natočí kompletní dílo Antonína Dvořáka pro violoncello a klavír.
Tomáš hraje na nástroj Lorenzo Storioni z roku 1784 laskavě zapůjčený ze sbírky pana Aleše Voverky.