Katedra strunných nástrojů Vás srdečně zve na koncert pro violoncello a klavír, který se uskuteční ve středu 20. listopadu 2019 od 18 hodin v Komorním sále Fakulty umění na ulici Českobratrská č. 16.
Vystoupí přední český violoncellista, vítěz soutěže Pražské jaro, Michal Kaňka, který je pedagogem na Akademii múzických umění v Praze a od roku 2013 také profesorem na Pražské Konzervatoři. Na klavír jej doprovodí skvělá ostravská klavíristka, laureátka celé řady českých i mezinárodních soutěží, Eliška Novotná, která v současnosti také působí jako docentka klavírní hry na Fakultě umění Ostravské univerzity.
Program: L. v. Beethoven, B. Martinů, F. Chopin
Vstup volný

Michal Kaňka http://www.kankamichal.cz/
Pravidelně nahrává pro rozhlasy v Čechách, Německu, Holandsku, Japonsku, Francii, Itálii. Nahrál více než 40 sólových CD. Vedle sólové činnosti se již od mládí intenzivně věnuje komorní hře: nejprve hrál se svými bratry v klavírním triu, dále na konzervatoři založil Havlákovo-později Martinů kvarteto. Nyní je členem našeho předního reprezentanta v oboru smyčcových kvartet – Pražákova kvarteta. Mezi nejvýznamnější ocenění ze soutěží patří laureátství na mezinárodní soutěži P. I. Čajkovského v Moskvě (1982), první cena na soutěži Pražského jara (1983) a vítězství na rozhlasové soutěži ARD v Mnichově (1986).

Eliška Novotná
Vystudovala klavír na ostravské konzervatoři pod vedením Marty Toaderové a na AMU v Praze u Prof. Ivana Klánského. V letech 1996 až 1998 absolvovala studijní stáž ve švýcarském Luzernu, kde získala diplom s vyznamenáním. Obdržela přední ocenění na mnoha národních i mezinárodních soutěžích. Eliška Novotná koncertuje po celé České republice, v Evropě a USA. Vystupovala s našimi i zahraničními orchestry, významná je její spolupráce s Českým rozhlasem. Vyučuje klavírní hru na Fakultě umění Ostravské univerzity.