Ostrava se 10. září stala dějištěm jedinečné sportovní události, která spojila univerzitního ducha s nadšením pro běhání. Jednalo se o druhý ročník závodu O Tenisku rektora, který se konal jako součást Ostrava City Maratonu. Tato událost nejenže přilákala pozornost mnoha závodníků, ale také vytvořila zážitky pro zaměstnance a studenty Ostravské univerzity.

Mám ze všech svých týmových „spoluběžců“ obrovskou radost a věřím, že si své sladké vítězství patřičně užili!

Celkem se do závodu O Tenisku Rektora přihlásilo pět týmů reprezentujících Ostravskou univerzitu. Každý tým byl složen z nadšených zaměstnanců a studentů univerzity, kteří se těšili na možnost ukázat své běžecké dovednosti. Každý tým se snažil o co nejlepší výkon a zanechal na trati všechno, co měl.

Vítězství nám uteklo jen o chvilku, přesně o takovou, kterou jsem strávil na občerstvovací stanici. Takže potenciál do budoucna tam je.

Jednou z nejvýraznějších věcí na této události bylo krásné a teplé počasí, které provázelo závodníky po celou dobu maratonu. Slunečné nebe a vysoké teploty vytvořily náročnější podmínky pro všechny účastníky, kteří se chystali zdolat své vzdálenostní cíle.

Po závodě přišel okamžik pravdy, kdy byl vyhlášen vítězný tým. Vítězem závodu O Tenisku rektora 2023 se stal tým s názvem Rectorate Runners. Tento tým dosáhl nejrychlejšího výsledku a zaslouženě vybojoval cenný pohár. To ale nebylo vše, kromě poháru získal vítězný tým také ikonický dort s teniskou.

Akce OU s názvem O Tenisku rektora nám dala opět spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků, které s kolegy v práci nikdy nezažijete… Není to jen o výkonu, ale o radosti, potu, dřině a přátelství.

Gratulujeme vítěznému týmu Rectorate Runners a všem týmům, kteří se zúčastnily závodu O Tenisku rektora 2023. Už nyní se těšíme na další ročník závodů.

Samozřejmě nešlo jen o vítězství, ale i o to zažít si na vlastní kůži opravdickou „mega“ běžeckou akci s mezinárodní účastí.